Polskie Radio
Section05
Katowice

Szlak Śląskiego Bluesa. Multimedialna trasa po śląskich klubach muzycznych

Szlak Śląskiego Bluesa to niezwykły, jedyny tego rodzaju projekt na świecie: multimedialna trasa po śląskich klubach muzycznych. W dniach 7-11 października, tak jak od ponad 50 lat, rozbrzmiewa tam blues, jazz, rock, a opowiadają o tym znakomici muzycy. To także coroczna, równie niezwykła trasa koncertowa przypominająca najważniejsze zespoły i ich muzykę.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA blues Śląsk koncerty Katowice Trójka KULTURA muzyka hp

Górnicy dołowi z gwarancją pracy do emerytury. Kolejna tura negocjacji ws. transformacji górnictwa

Górnicy dołowi będą mieli gwarancję zatrudnienia w kopalni aż do emerytury - uzgodniono podczas kolejnej tury rozmów śląskich związkowców z delegacją rządową. Punktem spornym w rozmowach pozostaje przede wszystkim horyzont działania poszczególnych kopalń.
Zobacz więcej na temat:  górnictwo Śląsk energetyka protest strajki Katowice śląskie węgiel Artur Soboń Ministerstwo Aktywów Państwowych Polska Grupa Górnicza infografika POLSKA

Krajowy Plan Odbudowy. Resort funduszy zbiera pomysły na pobudzenie gospodarki

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej pracuje nad Krajowym Planem Odbudowy. Szefowa resortu Małgorzata Jarosińska-Jedynak podczas XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach powtórzyła, że ministerstwa zgłosiły ponad dwa tysiące projektów, pomysłów i przedsięwzięć. Ministerstwo podobnej liczby spodziewa się od marszałków województw.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Katowice Małgorzata Jarosińska-Jedynak

Koronawirus w Polsce. Premier: służby zdały znakomicie egzamin z solidarności

- Wiele krajów doświadczyło ogromnej zapaści w służbie zdrowia. Ludzie odłączani byli od respiratorów. To, że u nas do żadnego takiego przypadku, to wielka zasługa dobrej organizacji i ogromnego poświęcenia i wsparcia ze strony służb medycznych, sanitarnych i mundurowych - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Katowicach podczas spotkania z żołnierzami 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppłk. Tadeusza Puszczyńskiego ps. "Konrad Wawelberg".
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki POLSKA śląskie Katowice koronawirus służby i bezpieczeństwo pandemia COVID-19