X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Cyfrowe radio DAB
Section01
Section02

Dr Barbara Stanisławczyk-Żyła

30.09.2016 10:15
Prezes Zarządu - Redaktor Naczelna Polskiego Radia S.A.

Doktor nauk politycznych. Pisarka, reportażystka i publicystka, a także wieloletnia menedżer mediów.

W 1986 r. ukończyła studia magisterskie na Politechnice Warszawskiej, a w 1988 dziennikarskie studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. W 1990 r. była stypendystką Agencji Reuters w Londynie. Następnie zajęła się pisaniem reportaży. Opublikowała m.in. książki pt. „Matka Hłaski”, „Pajęczyna. Syndrom bezpieki”, „Kąkolewski bez litości”, „Miłosne gry Marka Hłaski”. W 1997 r. opublikowała książkę pt. „Czterdzieści twardych” poświęconą Polakom ratującym Żydów w czasie II wojny światowej, za którą Kongres Polonii Australijskiej odznaczył Barbarę Stanisławczyk Medalem im. Jana Strzeleckiego, a Polski Oddział Stowarzyszenia Sprawiedliwych wśród Narodów Świata przyznał jej legitymację Honorowego Członka i Jubileuszowy Krzyż Zasługi.

Jednocześnie pracowała w czasopismach, były to m.in. „Tygodnik Solidarność”, „Po prostu”, „Pani”, „Kobieta i Życie”, „Twój Styl”. Była redaktor naczelną miesięcznika „Pani” oraz „Sukces”.

Wykładała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Collegium Civitas.

W późniejszym okresie skupiła się na tematach historyczno-cywilizacyjnych, publikując m.in. książki „Ostatni krzyk. Od Katynia do Smoleńska” oraz „Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce”. Zasiadała we władzach Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

W 2016 r. została Prezesem Zarządu - Redaktorem Naczelnym Polskiego Radia S.A. z misją zreformowania mediów publicznych zarówno pod względem zwiększenia pluralizmu treści, jak i unowocześnienia technologicznego oraz restrukturyzacji spółki.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Section19
Zadaj pytanie