X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Matysiakowie

Adam Bauman

30.03.2016 08:00
Aktor, autor słuchowisk radiowych i scenarzysta. Ukończył PWST w Warszawie w 1983 roku. Grał w Teatrze Polskim, Nowym i Na Woli w Warszawie. Występował w serialach „Klan”, „Klinika samotnych serc”, „Kryminalni”, „Plebania”, „Rancho”, w filmach fabularnych i w dubbingu. Stale współpracuje z Teatrem Polskiego Radia.
Adam Bauman
Adam Bauman

Jako autor debiutował w Teatrze Polskiego Radia w 1995 roku słuchowiskiem „Komedia peryferyjna” zrealizowanym w tym samym roku przez Teatr TV. W 1998 dostał nagrodę za słuchowisko „Lot” zrealizowane przez Polskie Radio Szczecin. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie za komedię „Makrela w papilotach” na konkursie Talia organizowanym przez Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie. W 2001 roku dostał nagrodę za słuchowisko „Pielgrzymi” organizowanym przez Program 1 PR. W 2002 roku realizacja słuchowiska „Złodziej głosów”, w 2012 „Poprowadź mnie na drugą stronę”- słuchowisko o procesie Stanisławy Umińskiej, w 2013 słuchowisko „Trzecia noga”, a w 2015 roku słuchowisko „Dwanaście przykazań seksualnych rewolucyjnego proletariatu”.

Pracował jako scenarzysta i autor dialogów przy serialach „Marzenia do spełnienia” 2001-2002, „Na Wspólnej” 2003-2005, „Czego się boją faceci czyli seks w mniejszym mieście” 2003.

W 2009 roku otrzymał nagrodę główną polskiej edycji konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill za scenariusz filmowy o św. Andrzeju Boboli pt. „Potrójna misja”, a w następnym roku na tym samym konkursie scenariusz „Poprowadź mnie na drugą stronę” znalazł się w finałowej puli. Obecnie scenariusz jest w przygotowaniu do realizacji filmowej.

Od połowy 2015 roku w zespole autorów powieści radiowej „Matysiakowie”.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak