EURO 2016

Euro 2016: kibic z Irlandii Północnej zmarł w Nicei

13.06.2016 10:49
Policja w Nicei poinformowała, że pijany kibic zginął w wypadku na plaży. W tym mieście w niedzielny wieczór reprezentacja tego kraju zmierzyła się z Polską w meczu grupowym piłkarskich mistrzostw Europy.
Euro 2016: kibic z Irlandii Północnej zmarł w Nicei
Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Jak poinformowano, 24-letni mężczyzna, którego tożsamości nie ujawniono, upadając uderzył głową w jeden kamieni.

- Śledczy podejrzewają, że doszło tu do wypadku - zaznaczył rzecznik policji.

To pierwsza ofiara śmiertelna związana z rozpoczętym w piątek we Francji turniejem. W ostatnich dniach w Marsylii i w Nicei dochodziło do starć pseudokibiców, w wyniku których łącznie kilkadziesiąt osób doznało obrażeń, a w przypadku jednego z angielskich fanów mowa była o zagrożeniu życia.

(ah)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Euro 2016: starcia przed meczem Niemcy - Ukraina

12.06.2016 20:13
Przed meczem Niemcy - Ukraina w grupie C piłkarskich mistrzostw Europy doszło do starcia kibiców obu drużyn w Lille. W awanturze wzięło udział ponad 50 osób. Policja szybko przywróciła porządek. Na razie nie ma wiadomości o ofiarach.
Niemieccy kibice w Lille
Niemieccy kibice w LilleFoto: EPA/THIBAULT VANDERMERSCH
Posłuchaj
00'40 Marek Brzeziński (PR Paryż) - ciężko ranni po zamieszkach w Marsylii i Nicei (IAR)
więcej

Prefektura informowała już wcześniej, że dochodziło miejscami do incydentów. Nie podano jednak szczegółów.

Początek meczu Niemcy - Ukraina o godz. 21. W tej samej grupie występują Polska i Irlandia Płn.

Do zamieszek doszło dzień wcześniej w Marsylii przed spotkaniem Anglia - Rosja. Interweniowała policja, użyto gazów łzawiących i armatek wodnych.


Pod koniec spotkania (1:1) grupa rosyjskich fanów przedarła się do sektorów, w których znajdowali się kibice drużyny przeciwnej i ich zaatakowała. Ci zaczęli przeskakiwać przez ogrodzenie, by uciec. Po ostatnim gwizdku starcia przeniosły się na ulice i trwały kilka godzin.Rannych zostało 35 osób, siedem z nich przewieziono do szpitala. Stan trójki poszkodowanych jest ciężki. Jeden z Anglików znajduje się w stanie zagrażającym życiu. Komisja Dyscyplinarna UEFA natychmiast podjęła decyzję, że jeśli ponownie dojdzie do awantur z udziałem fanów Rosji i Anglii, obie drużyny mogą zostać wykluczone z Euro.

Jeżeli ponownie dojdzie do awantur z udziałem fanów Rosji i Anglii, obie drużyny mogą zostać wykluczone z piłkarskich mistrzostw Europy - ogłosiła w niedzielę Komisja Dyscyplinarna UEFA.

Czytaj dalej
zamieszki Anglia - Rosja 1200.jpg
UEFA grozi dyskwalifikacją Rosji i Anglii

man