EURO 2016

Euro 2016: koniec epoki Vicente del Bosque w Hiszpanii

05.07.2016 08:42
Vicente del Bosque nie będzie trenerem hiszpańskiej reprezentacji piłkarskiej - oficjalnie poinformowała Hiszpański Związek Piłki Nożnej. W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej przeczytać można, że były trener wciąż będzie pełnił funkcję w Związku, nie podano jeszcze jaką.
Vicente del Bosque
Vicente del Bosque Foto: Wikimedia Commons/Steindy (talk)/CC-BY-SA-3.0,2.5,2.0,1.0
Posłuchaj
01'09 Koniec epoki del Bosque w Hiszpanii (IAR)
więcej
Audio

Podczas trwających Mistrzostw Europy we Francji Hiszpania odpadła z rozgrywek przegrywając z Włochami w jednej ósmej finału. Jednak jak ujawnił trener, swoje odejście zaplanował wcześniej, po porażce zespołu na Mundialu w Brazylii, kiedy to mistrzom świata nie udało się nawet wyjść z fazy grupowej.

- Wtedy zacząłem brać pod uwagę, że czas odejść. Tę decyzję podjąłem sam, bez nacisków. Uważam, że nadszedł czas aby moje miejsce zajął ktoś inny - mówił del Bosque.

Vicente del Bosque prowadził drużynę przez prawie osiem lat. W 2010 roku, po raz pierwszy w historii Hiszpanii, hiszpańska reprezentacja wygrała Mundial rozgrywany w Republice Południowej Afryki, za co została uhonorowana Nagrodą Księcia Asturii - najbardziej prestiżowym wyróżnieniem w kraju. Dwa lata potem „La Furia Roja” wygrała Mistrzostwa Europy organizowane w Polsce i na Ukrainie.

W ciągu najbliższych tygodni wiadomo będzie jaką funkcję Vicente del Bosque będzie sprawował w Hiszpańskim Związku Piłki Nożnej.

pk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak