X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
82 lata Dwójki

Stereo na radio i telewizor. Techniczne dzieje Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 16:00
– 7 lipca 1961 r. odbyła się pierwsza emisja programu stereofonicznego. Jeden kanał dźwiękowy przekazywany był przez Program 2, drugi zaś przez nadajnik telewizyjny – mówili pracownicy Polskiego Radia, opowiadając o zmianach technicznych w nadawaniu Dwójki.
Audio
  • Techniczne dzieje Dwójki. Rozmowa z 29 lutego 2012 r. (Notatnik Dwójki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Tuzemka/Shutterstock.com

– Nie było jeszcze wówczas odpowiednich narzędzi. Nadajniki nie były stereofoniczne, nie było łączy, które pozwoliłyby przesłać sygnał w stereo, zrobiono więc, coś, co można by nazwać karkołomnym łamańcem: słuchać trzeba było jednocześnie radioodbiornika i odbiornika telewizyjnego – opowiadali radiowi inżynierowie.

Goście Dwójki mówili m.in. o tym, jak doszło do powstania Dwójki w 1937 r., które z anten przekazywały ją na całą Polskę, jak rozgłośnia funkcjonowała w pierwszych dniach II wojny światowej i po 1945 r., kiedy odbywały się pierwsze transmisje koncertów z innych krajów europejskich i kiedy po raz pierwszy wyemitowano w Dwójce płytę... laserową.

***

Tytuł audycji: Notatnik Dwójki

Przygotowała: Monika Pilch

Goście: Mirosław Królewski, Wojciech Makowski oraz Mieczysław Pietruski (inżynierowie, pracownicy Polskiego Radia), Tomasz Szachowski (dziennikarz Dwójki)

Data emisji: 29.02.2012

Godzina emisji: 14.30

mc/bch

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak