X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
82 lata Dwójki

Adam Sławiński. Radio zdecydowało o jego przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 19:39
O swoich związkach z radiową Dwójką opowiada ceniony kompozytor, były dyrektor naszej anteny.
Audio
Adam Sławiński, kompozytor, zastępca dyrektora muzycznego Polskiego Radia w latach 1974-1975, dyrektor Programu 2 PR w latach 1990-1991
Adam Sławiński, kompozytor, zastępca dyrektora muzycznego Polskiego Radia w latach 1974-1975, dyrektor Programu 2 PR w latach 1990-1991Foto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Adam Sławiński (ur. 27 listopada 1935) – polski kompozytor. W latach 1957-1963 pracował jako redaktor muzyczny w Telewizji Polskiej. Napisał muzykę do ok. 40 filmów i seriali (m.in. "Komediantki", "Chłopów"). W latach 1974-1975 był zastępcą naczelnego redaktora muzycznego Polskiego Radia, zaś w latach 1990-1991 pełnił funkcję dyrektora Programu 2 Polskiego Radia.

- Mama chciała, żebym był inżynierem, a ja pomyślałem, że może jednak zostanę muzykiem. Pomyślałem: posłucham tego radia, jeżeli zagrają coś ładnego, to zostanę muzykiem. Radio zagrało kwintet klarnetowy Mozarta. Spodobało mi się - wspomina Adam Sławiński. 

Podczas studiów muzykologicznych na Uniwersytecie Warszawskim dostał propozycję napisania pierwszej audycji radiowej. Jego kariera zawodowa skierowała się jednak w kierunku telewizji. Jak mówi Sławiński, za radiem wciąż tęsknił i ostatecznie to właśnie z tym medium związał swe życie. 

To za jego kadencji muzykę rozrywkową w Dwójce zaczęły wypierać klasyka i jazz, a na antenie pojawiły się pełne transmisje z Konkursu Chopinowskiego oraz z poranków w Metropolitan Opera. Więcej o tym, jak wyglądało profilowanie anteny w praktyce znaleźć można w nagraniu audycji przygotowanej przez Bogumiłę Prządkę.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak