Polskie Radio
Section05
Bogumiła Prządka

"Kochała radio i teatr". Wspominamy Iwonę Malinowską-Roznau

- Była człowiekiem radia. Wszystko, co najlepsze w jej życiu, to było radio. Mówiła, że się na radiu wychowała (...). Dla niej radio było tym, na czym się uczyła, i tego potem chciała uczyć innych - mówiła o zmarłej w miniony poniedziałek (30.01) Iwonie Malinowskiej-Roznau, wieloletniej dziennikarce PR i teatrologu, jej redakcyjna koleżanka Bogumiła Prządka.
Zobacz więcej na temat:  Iwona Malinowska Dwójka Paweł Siwek Polskie Radio dziennikarstwo odeszli 2023

Maciej Prus: radość życia wyniosłem z domu rodzinnego

- Jedno mojej rodzinie zawdzięczam i za to moją rodzinę kocham: była szalenie tolerancyjna i miała ogromne poczucie humoru. Nie kontynuowało się tych najsmutniejszych, najtragiczniejszych rzeczy. Moja matka chciała żyć, i słusznie. Myślę, że oni bardzo kochali życie i to mi się udzieliło - mówił w w archiwalnym nagraniu z 2011 r. Maciej Prus. Reżyser i aktor 9 listopada br. obchodził 85. urodziny.
Zobacz więcej na temat:  opera Maciej Prus Dwójka KULTURA

Anna Przedpełska-Trzeciakowska: Słonimski rozpuszczał moich chłopców

- Wstali i ćwiczyli kartofle, a ja umierałam ze wstydu. Antoni te wygłupy wykonywał bardzo często i bardzo je lubił, musiał to być absurd oparty na ogromnej powadze - w "Zapiskach ze współczesności" przypomnieliśmy opowieści Anny Przedpełskiej-Trzeciakowskiej, tłumaczki literatury angielskiej i amerykańskiej, serdecznej znajomej Antoniego Słonimskiego.
Zobacz więcej na temat:  wspomnienie Powstanie Warszawskie tłumacz Dwójka