X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
82 lata Dwójki

Twórcy Dwójki laureatami Złotych Mikrofonów!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 19:30
Katarzyna Kobylecka, prof. Mirosław Perz i Maria Magdalena Wojtulanis znaleźli się wśród laureatów najważniejszej nagrody Polskiego Radia.
Audio
  • Relacja z Gali Złotych Mikrofonów (Poranek Dwójki)
Mirosław Perz
Mirosław PerzFoto: Grzegorz Śledź

Nagrody wręczono 10 grudnia podczas uroczystej Gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Uroczystość zwieńczyła oficjalne obchody jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia, uświetnił ją koncert w hołdzie Stefanowi Rachoniowi, twórcy i wieloletniemu dyrektorowi Polskiej Orkiestry Radiowej. O muzyczną oprawę uroczystości zadbała Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy.

Złoty Mikrofon to szczególna nagroda Polskiego Radia przyznawana co roku osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Kandydaci wybierani są z różnych ważnych obszarów twórczości radiowej, m.in. teatru, muzyki, literatury, reportażu, publicystyki oraz realizacji dźwięku.

Katarzyna Kobylecka otrzymała Złoty Mikrofon "za nowoczesne w formie, oryginalne w przekazie i wnikliwe podejście w prezentowaniu osiągnięć współczesnej nauki". Dotyczy to między innymi przygotowywanej dla Programu 2 Polskiego Radia audycji "Skarbiec Nauki Polskiej".

Kolejna statuetka powędrowała do współpracującego z Dwójką jednego z czołowych polskich muzykologów, wybitnego specjalisty w dziedzinie muzyki dawnej i staropolskiej - profesora Mirosława Perza. Wybitny badacz związał się z Polskim Radiem już w latach pięćdziesiątych. Od tamtej pory swoje erudycyjne programy, zawsze przygotowane z niezwykłą dokładnością i starannością, opatruje charakterystycznym, często dowcipnym komentarzem, osobistymi opiniami, zaskakującymi skojarzeniami. I właśnie za "setki audycji poświęconych muzyce dawnej, cykl "200 kantat J.S. Bacha" oraz niepowtarzalny radiowy styl" profesor dołączył do grona laureatów Złotego Mikrofonu.

Zasłużoną nagrodę otrzymała też od lat związana z Programem Drugim Polskiego Radia realizatorka dźwięku Maria Magdalena Wojtulanis. Złoty Mikrofon wręczono jej "za rzetelność, twórczy polot, wyczucie estetyczne i bezbłędny warsztat radiowy".

Złote Mikrofony otrzymali także: Mariusz Bonaszewski, Andrzej Janisz, Katarzyna Michalak i Marek Wałkuski.

Ponadto Zarząd Polskiego Radia przyznał – za wybitne zasługi dla radia publicznego - Honorowy Złoty Mikrofon, który otrzymał Stan Borys.

***

mm/mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak