Rosja 2018

Rosja 2018: Griezmann zaproszony przez prezydenta "drugiej ojczyzny". Piłkarz odwiedzi Urugwaj?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 11:31
Prezydent Urugwaju Tabare Vazquez zaprosił do tego kraju Antoine'a Griezmanna w podziękowaniu za gest z konferencji prasowej po wygranym przez Francuzów finale mistrzostw świata. Piłkarz "Trójkolorowych" siedział na niej owinięty we flagę państwa z Ameryki Południowej.
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann Foto: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Znany z zamiłowania do piłki nożnej Vazquez wysłał oficjalny list do prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Gratuluje w nim wszystkim obywatelom tego kraju oraz zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu niedzielnego sukcesu. Nie przeszkodziło mu w tym nawet to, że "Trójkolorowi" w ćwierćfinale wyeliminowali Urugwaj (2:0). Polityk przy tej okazji zaprosił do swojej ojczyzny Griezmanna.

- Nie mam słów, by ci podziękować za gest wykonany w stronę Urugwaju, kiedy trzymałeś flagę naszego kraju na konferencji prasowej z udziałem międzynarodowych mediów w Moskwie - zaznaczył Vazquez.


Napastnik Atletico Madryt nie ma żadnych powiązań ze wspomnianym krajem Ameryki Południowej, ale przyjaźni się z Urugwajczykami Diego Godinem i Jose Marią Gimenezem, którzy są jego klubowymi kolegami. 27-letni Francuz podobno bardzo chłonie tamtejsze zwyczaje i kulturę.

Przed ćwierćfinałem mundialu przyznał, że to jego druga ojczyzna, a gdy w meczu tym strzelił drugą z bramek, to nie celebrował tego zbytnio z szacunku do bliskich kolegów z drużyny przeciwnej.


Griezmann na konferencji po wygranym z Chorwacją 4:2 finale, w którym został wybrany graczem meczu, dostał od jednego z południowoamerykańskich dziennikarzy flagę Urugwaju. Owinął się nią, pozował do licznych zdjęć, a potem siedział tak do końca spotkania z prasą, odpowiadając na wszystkie pytania. 

pm

Czytaj także

Rosja 2018: Francuzi docenieni przez prezydenta. Piłkarze otrzymają Legię Honorową

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 09:28
Piłkarze Francji, którzy w niedzielę zdobyli mistrzostwo świata pokonując w Moskwie na Łużnikach Chorwację 4:2, zostaną odznaczeni najwyższymi orderami państwowymi - Legią Honorową - poinformowały media francuskie.
rozwiń zwiń