X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Mój wiek. Pamiętnik mówiony" Aleksander Wat

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 09:10
To chyba jedyny w historii polskiej literatury pamiętnik mówiony. W przypadku tej książki trzeba też mówić o dwóch autorach.
Audio
Mój wiek. Pamiętnik mówiony Aleksander Wat
"Mój wiek. Pamiętnik mówiony" Aleksander WatFoto: materiały promocyjne

"Mój wiek" nie powstałby, gdyby nie Czesław Miłosz. To przyszły noblista wraz z żoną Aleksandra Wata namówili poetę na wielogodzinne wywiady, a potem tekst podali do druku w roku 1977. Dla ciężko chorego Wata rozmowy miały być rodzajem terapii, jako że od kilkunastu lat cierpiał na bóle głowy uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Do czasu publikacji "Mojego wieku" Wat był znany jako awangardowy poeta. Tu sumuje swoje życie i przedstawia biografię. Opowiada o swoich żydowskich korzeniach, przedwojennym środowisku futurystów, pobycie w sanacyjnym więzieniu, a przede wszystkim zaangażowaniu w komunizm. Jak wielu polskich lewicowców w Związku Radzieckim odebrał bardzo gorzką lekcję. Po sfingowanym procesie w roku 1941 skazano go na zesłanie do Kazachstanu. Udało mu się stamtąd wrócić tylko dzięki interwencjom polskich przyjaciół. Ten epizod opisała też w swoich wspomnieniach żona pisarza, a Robert Gliński przeniósł je na ekran.