X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Przed Nieznanym Trybunałem" Jan Józef Szczepański

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 10:50
Dylematy moralne, kwestie dobra i zła, honoru i obowiązku, pisarz rozważa na konkretnych przypadkach.
Audio
  • Jan Józef Szczepański "Przed nieznanym trybunałem"
Przed Nieznanym Trybunałem Jan Józef Lipski
"Przed Nieznanym Trybunałem" Jan Józef LipskiFoto: materiały promocyjne

Tę książkę napisał dojrzały człowiek i doświadczony autor. Po ponad 20 latach pisarskiej kariery i kilkunastu książkach Jan Józef Szczepański publikuje w roku 1975 zbiór esejów, w których wykłada swoje etyczne credo. Czym jest nieznany trybunał? To, oczywiście, ludzkie sumienie. Dylematy moralne, kwestie dobra i zła, honoru i obowiązku, pisarz rozważa na konkretnych przypadkach. Opisuje historię Charlesa Mansona i upadek hipisowskiej ideologii dzieci kwiatów. Przypomina postać ojca Maksymiliana Kolbego, który w obozie koncentracyjnym poświęcił życie za innego więźnia. Jednak szczególne miejsce w tej książce zajmuje Joseph Conrad. Szczepański przypomina rolę, jaką ten pisarz odegrał w kształtowaniu postaw młodzieży AK-owskiej i deklaruje się jako zwolennik conradowskiej etyki. Wierność sobie i zasadom, bez względu na okoliczności, nawet w przypadku śmiertelnego zagrożenia – tylko to pozwala nam w pełni być ludźmi.