X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Sklepy cynamonowe" Bruno Schulz

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 11:30
Można powiedzieć, że jest to literatura, która wytyczyła nowe ścieżki światowej prozy. Siła wyobraźni autora "Sklepów cynamonowych" zachwyca zresztą do dziś.
Audio
Sklepy cynamonowe Bruno Schulz
"Sklepy cynamonowe" Bruno SchulzFoto: materiały promocyjne

To jedna z tych polskich książek, które inspirowały pisarzy na całym świecie. Do fascynacji Schulzem przyznawali się tak wybitni twórcy jak Czech Bohumil Hrabal, Amerykanin Johna Updike i Serb Danilo Kisz. Można powiedzieć, że jest to literatura, która wytyczyła nowe ścieżki światowej prozy. Siła wyobraźni autora "Sklepów cynamonowych" zachwyca zresztą do dziś. Kiedy w 1933 roku nikomu nieznany nauczyciel rysunków z Drohobycza publikuje tom autobiograficznych opowiadań, ich artystyczną wagę natychmiast zauważają m.in. Zofia Nałkowska i Witkacy. Nikt przed Schulzem nie pisał w podobny sposób. Jego styl jest bardzo ekspresyjny i barwny, pełen metafor i wyszukanych słów. A jednocześnie opowieść o Józefie i jego ojcu Jakubie ma moc biblijnej przypowieści. I może właśnie tym jest? A może nie? Może to tylko próba upiększanie zwyczajnej rzeczywistości galicyjskiego miasteczka, rodzinnego Drohobycza, który zamienia się tu w mikrokosmos. Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każdy z czytelników.