X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Rozmowy polskie latem 1983 roku" Jarosław Marek Rymkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 11:40
Powieść, a w zasadzie powieściowy esej, zapisujący rozterki warszawskich inteligentów w latach 80. Pan Mareczek, w którym dostrzegamy alter ego autora, przyjeżdża ze stolicy z grupą znajomych na wakacje nad jezioro Wigry.
Audio
  • Jarosław Marek Rymkiewicz "Rozmowy polskie latem 1983 roku"
Rozmowy polskie latem 1983 roku Jarosław Marek Rymkiewicz
"Rozmowy polskie latem 1983 roku" Jarosław Marek RymkiewiczFoto: materiały promocyjne

Nad czym może się zastanawiać w takim towarzystwie i w takim momencie? W okresie, kiedy trwa jeszcze stan wojenny? Rzecz jasna nad Polską. Nad jej przeszłością i przyszłością. Nad perspektywami upadku komunizmu i odrodzenia "Solidarności". Nad dawnymi lekturami i współczesnymi bohaterami opozycji. Wbrew poważnej tematyce, książka jest zabawna i napisana z ironicznym dystansem, jej przesłanie wydaje się zaskakująco trafne. Otóż Rymkiewicz jest umiarkowanym pesymistą, jeśli chodzi o sytuację społeczną i polityczną w Polsce lat 80. W dłuższej perspektywie jest przekonany, że kraj podniesie się tak jak już wiele razy w historii. Zdaje się uważać, że odrodzenie nastąpi przez kulturę i tradycję, której symbolem jest przywoływany tu często "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.