X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Lekcja martwego języka" Andrzej Kuśniewicz

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 09:45
Większość rozważań głównego bohatera "Lekcji martwego języka" krąży wokół śmierci.
Audio
Lekcja martwego języka Andrzej Kuśniewicz
"Lekcja martwego języka" Andrzej KuśniewiczFoto: mat. prasowe

Zbliża się koniec wielkiej wojny, dziś nazywanej I wojną światową. Porucznik armii austriackiej Alfred Kiekeritz zostaje skierowany na wypoczynek do sennego galicyjskiego miasteczka. Jest ciężko chory i nie wierzy, że kiedykolwiek wróci do zdrowia. Bohater to wyrafinowany intelektualista, kolekcjoner dzieł sztuki religijnej, ale bardziej niż wartość artefaktów, interesuje go ich znaczenie sakralne. Jest człowiekiem pozbawionym wiary w cokolwiek, a czuje, że zbliża się do kresu swych dni. Większość rozważań głównego bohatera "Lekcji martwego języka" krąży wokół śmierci. Także tej, którą na jego polecenie zadawano, jako że Kiekeritz był dowódcą plutonu egzekucyjnego. Wcześniej dawało mu to poczucie mocy, ale teraz zaczyna czuć, że nie było to wiele warte. Kuśniewicz portretuje w swojej książce dekadenta i nihilistę, który uważa, że życie nie ma sensu, choć chciałby, żeby miało. Pozornie w książce dzieje się niewiele, ale czuć, że właśnie kończy się świat c.k.monrachii. A może nie tylko? Według książki, wydanej w roku 1977, dwa lata później film zrealizował Janusz Majewski.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak