Teatr Polskiego Radia

Słuchowisko Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w finale Prix Europa w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 15:00
Słuchowisko według tekstu Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk "Twój liść nazywa się Europa, ale to za mało, żeby żyć" zostało zakwalifikowane do finału konkursu radiowego Prix Europa w Berlinie. Słuchowisko, zrealizowane przez Teatr, PR miało premierę na antenie Programu 2.
Adam Woronowicz podczas próby przedstawienia Nietoperz teatru TR Warszawa
Adam Woronowicz podczas próby przedstawienia "Nietoperz" teatru TR Warszawa Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Słuchowisko Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk to opowieść o Warszawie w Europie, a właściwie o naszym rozczarowaniu tym, co nazywamy Europą - mówił Artur Tyszkiewicz, reżyser słuchowiska w wywiadzie dla Programu II Polskiego Radia. - Wszystkie zmiany polityczne, dzięki którym jesteśmy częścią Europy i NATO, nie sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi, bowiem kraina szczęśliwości, o której marzyliśmy, nie istnieje. Mimo zmienności systemów politycznych człowiek pozostaje taki sam. Ten tekst jest rozmową o chorej ludzkiej duszy, której nie umiemy uleczyć - dodał Artur Tyszkiewicz. - Bohaterowie próbują to robić dzwoniąc do radia, ostatniej instancji, która według nich może im pomóc.

W słuchowisku, zrealizowanym przez Tomasza Perkowskiego i w oprawie muzycznej Tomasza Obertyna, wystąpili : Adam Woronowicz, Janusz Chabior, Sławomir Grzymkowski, Wiktoria Gorodeckaja, Anna Kłos-Kleszczewska, Małgorzata Rożniatowska, Agnieszka Wosińska .

Tekst Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk otrzymał drugą nagrodę w konkursie zorganizowanym przez Program 2 Polskiego Radia i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Tegoroczny festiwal Prix Europa, jeden z najważniejszych konkursów radiowych, odbędzie się w dniach 17-24 października br. w Berlinie.