Teatr Polskiego Radia

Anna Dymna laureatką Radiowej Nagrody im. Romany Bobrowskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 19:00
Anna Dymna została laureatką Radiowej Nagrody im. Romany Bobrowskiej - najważniejszego wyróżnienia przyznawanego przez Radio Kraków. Nagroda przyznawana jest raz w roku za wybitne osiągnięcia w sztuce radiowej oraz promowanie ambitnych gatunków sztuki radiowej.

Nagroda, przyznawana jet corocznie przez kolegium programowe Radia Kraków za wybitne osiągnięcia w sztuce radiowej oraz promowanie ambitnych gatunków sztuki radiowej. Anna Dymna odbierze 15 lutego w Studiu im. Romany Bobrowskiej, podczas uroczystej premiery najnowszego słuchowiska Radia Kraków.

Z Anną Dymną wiążą nas więzy szczególne – mówi Marcin Pulit, Prezes i Redaktor Naczelny Radia Kraków. – To w Radiu Kraków Anna Dymna stworzyła wiele wybitnych kreacji w spektaklach radiowych - począwszy od słuchowisk reżyserowanych przez Romanę Bobrowską aż po „Wesele” w reżyserii Andrzeja Seweryna z roku 2012, w którym u boku m.in. Krzysztofa Globisza zagrała rolę Gospodyni. Jej głos od wielu lat pojawia się na naszej antenie w znakomitych interpretacjach utworów literackich oraz na wydawnictwach płytowych Radia Kraków, jak choćby znakomitym „Ptasim radiu” – płycie z najlepszymi wierszami Tuwima, które z Anną Dymną przeczytali Dorota Segda i Jan Peszek. To w końcu wymyślony przez Annę Dymną cykl wspólnych koncertów Radia Kraków i Fundacji Mimo Wszystko „Zaczarowane Radio Kraków”, który gości u nas już od 7 lat. Dlatego też nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że to właśnie Anna Dymna powinna dołączyć do grona laureatów Radiowej Nagrody im. Romany Bobrowskiej.

Radiową Nagrodę im. Romany Bobrowskiej Radio Kraków przyznaje od 2011 roku. Przyznawana jest ona za wybitne osiągnięcia w sztuce radiowej twórcom wspierającym ideę radia publicznego i promującym ambitne gatunki sztuki radiowej. Laureatami Radiowej Nagrody im. Romany Bobrowskiej są Anna Polony (2011), Andrzej Seweryn (2012), Krzysztof Globisz (2013) oraz Jerzy Stuhr (2014). Anna Dymna wyróżnienie odbierze 15 lutego w Studiu im. Romany Bobrowskiej, podczas premiery najnowszego spektaklu Radia Kraków, która zaplanowana została z okazji jubileuszu 89-lecia rozgłośni.