Polskie Radio
Section05
Anna Dymna

O sprawach ostatecznych w polskim kinie. Zanussi: "jesteśmy zdani na niepewność"

Dwie polskie premiery tygodnia zasługują na szczególną uwagę. Łączy je temat spraw ostatecznych: śmierci i ciężkiej choroby, tego, co ważne poza światem materialnym i sukcesem. Filmy "Prawdziwe życie aniołów" oraz "Liczba ostateczna" mówią o tym jednak w odmienny sposób. 
Zobacz więcej na temat:  Joanna Sławińska Krzysztof Zanussi Krzysztof Globisz film polski KULTURA Kinga Preis Anna Dymna

Światowy Dzień Poezji. "Ona pozwala nam żyć, jest w niej nadzieja"

Popularyzacja poezji - pisania, czytania i publikowania wierszy - to cel obchodzonego od 1999 roku w pierwszy dzień wiosny (21 marca) Światowego Dnia Poezji. Z tej okazji na całym świecie organizowane są imprezy i wydarzenia poświęcone poezji. My w "Czterech porach roku" rozmawialiśmy o Krakowskim Salonie Poezji, czyli inicjatywie zapoczątkowanej w styczniu 2002 roku przez Annę Dymną. 
Zobacz więcej na temat:  Maciej Kurzajewski poezja Anna Dymna Krzysztof Orzechowski wiersze literatura

Czarnik i Imiela – aktorzy śpiewający w "Trójce pod księżycem"

Obaj urodzili się w latach 70. XX w. Ukończyli Wydziały Aktorskie – Konrad Imiela w krakowskiej PWST (filia we Wrocławiu), Marcin Czarnik w warszawskiej Akademii Teatralnej. Imiela pozostał we Wrocławiu. Od 2003 roku wierny Teatrowi Muzycznemu Capitol, którego jest obecnie dyrektorem artystycznym. Czarnik wędruje między Wrocławiem, Gdańskiem, Warszawą i Krakowem. 
Zobacz więcej na temat:  Barbara Marcinik KULTURA piosenka aktorstwo Wrocław Wiesław Dymny Anna Dymna Trójka

"Choinki Jedynki 2022". 21. edycja akcji charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia

Program 1 Polskiego Radia już po raz dwudziesty pierwszy zorganizował Akcję Charytatywną "Choinki Jedynki" na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i w tym roku rodzin ukraińskich pozostających pod opieką tej organizacji. W sobotę, 10 grudnia licytowano prace dzieci, nagrodzone przez członków jury konkursu plastycznego  oraz prace podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Wcześniej, podczas pięciu dni na antenie radiowej Jedynki licytowane były dary dorosłych – znanych i lubianych, wybitnych postaci świata kultury, muzyki, nauki i sportu. Najwyższą wartość podczas aukcji osiągnęły przedmioty przekazane przez Małżonkę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agatę Kornhauser – Dudę oraz koszulka Igi Światek. W sumie zebrano 121 730 zł.
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie Anna Dymna Agata Kornhauser-Duda Choinki Jedynki

"Chodzi o odruch serca, liczy się gest". Marcin Kusy o akcji "Choinki Jedynki"

 - Cieszymy się z każdej złotówki dołożonej do licytacji w ramach akcji "Choinki Jedynki".  Oczywiście chcielibyśmy, żeby tych pieniędzy było jak najwięcej, ale nie chodzi nam o bicie rekordów - mówił w Polskim Radiu 24 dyrektor radiowej Jedynki Marcin Kusy. W sumie, po trzech dniach licytacji, udało się zebrać prawie 50 tys. złotych. Prace są licytowane na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", a część środków zostanie przekazana osobom potrzebującym z Ukrainy. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio media publiczne społeczeństwo Polskie Radio 24 W POLSKIM RADIU POLSKA Choinki Jedynki Agata Kornhauser-Duda Anna Dymna

"Choinki Jedynki 2022". Rozpoczęliśmy licytacje dzieł przyjaciół radiowej Jedynki

W ramach "Choinek Jedynki" wraz z wybranymi przez jury rysunkami dzieci na licytacje trafią prace przygotowane przez przyjaciół radiowej Jedynki oraz przekazane przez nich dary rzeczowe. Niektóre z dzieł powstały podczas spotkania w gmachu Polskiego Radia. Licytację przekazanych prac rozpoczęliśmy w poniedziałek (5.12) w "Czterech porach roku".
Zobacz więcej na temat:  Choinki Jedynki Anna Dymna Agata Kornhauser-Duda Daniel Wydrych

"Choinki Jedynki 2022". Zobacz nagrodzone i wyróżnione prace dzieci

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia zakończył się kolejny etap konkursu rysunkowego dla dzieci i młodzieży "Choinki Jedynki". Jury w składzie: Aneta Kosin (plakacistka, kreatorka wizerunku), prof. Franciszek Maśluszczak (artysta malarz, pedagog) i Marek Jaromski (artysta grafik), wybrało z nadesłanych przez dzieci i młodzież prac 20 rysunków nagrodzonych oraz 40 wyróżnionych. 
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie Anna Dymna Agata Kornhauser-Duda Choinki Jedynki

"Choinki Jedynki 2022". Anna Dymna: każde dobre słowo i złotówka ratują życie

Ruszyła kolejna edycja "Choinek Jedynki". Zebrane w akcji pieniądze zostaną przekazane na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". - Każde dobre słowo, każda złotóweczka, i każdy rysunek, który jest narysowany na "Choinki Jedynki" jest największym skarbem, bo ratuje życie - podkreśla Anna Dymna.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska Daniel Wydrych Anna Dymna Choinki Jedynki akcja charytatywna

FPFF w Trójce. Małgorzata Gorol gościem "Trójki pod Księżycem"

Trwa Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dziś dzień konkursowy i ostatnie pokazy poza centrum w Teatrze Muzycznym. W sobotę z kolei czeka nas zamykająca Festiwal Gala Nagród. Dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia śledzą filmowe zmagania twórców. U progu przedostatniego dnia festiwalu, gościem "Trójki pod księżycem" była Małgorzata Gorol, odtwórczyni roli głównej w filmie pod tytułem "Siubuk". 
Zobacz więcej na temat:  Barbara Marcinik Wojciech Dorosz Trójka Anna Dymna FPFF w Gdyni Gdynia FILM film polski

Od Jakuszyc po Czarną Hańczę. "Lato z Radiem" znów ruszyło w Polskę!

"Lato z Radiem" to nie tylko doskonała muzyka i konkursy. To również podróże po Polsce. To setki tysięcy przejechanych kilometrów, mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia. Również w tym roku, nasi reporterzy ruszyli w trasę i odkrywali przed słuchaczami uroki Polski.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Ostrołęka Myślenice Sieradz Stegna Legnica Jakuszyce Anna Dymna podróże Jerzy Skoczylas Ryszard Rynkowski Tarnów Kraków

Piwnica pod Baranami, Rynek i teatry. Anna Dymna oprowadza po Krakowie

Kulturalna stolica Polski, jedno z najbardziej rozpoznawalnych polskich miast na świecie. Kraków. Każdy kto choć raz tu przyjedzie, odnajdzie własne inspiracje i niepowtarzalne doznania. O swoim Krakowie, wyjątkowych ludziach i ważnych miejscach, w "Lecie z Radiem", opowiadała Anna Dymna.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Kraków Agnieszka Kunikowska Anna Dymna Piwnica pod Baranami Wawel Stary Teatr w Krakowie