Teatr Polskiego Radia

O Festiwalu "Dwa Teatry" w "Trójce pod Księżycem"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 12:00
Laureaci, reprezentacja jury, przegrani, publiczność - w "Trójce pod Księżycem" tydzień po zakończeniu XVII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej w Sopocie.
Audio
  • XVII Festiwal "Dwa Teatry" - podsumowanie (Trójka pod Księżycem)

Ten festiwal - jedyny "misyjny", wspólny Festiwal Polskiego Radia i Telewizji Polskiej - jest nie tylko okazją do świętowania, ale także stanowi przedmiot naszej troski. Z roku na rok życzymy sobie nawzajem ponownego spotkania, próbując odegnać obawy, że może nie być naszego festiwalu. Oba teatry, by móc tworzyć w mediach elektronicznych, potrzebują szczególnej promocji, nie wspominając o nakładach finansowych i uważności obu producentów.

Tylko TPK stwarza warunki, w których można swobodnie dyskutować, rozmawiać o efektach obrad jury. My także próbujemy zastanowić się, jaka powinna być STT.

Na spotkanie w ostatnim w czerwcu tego roku wydaniu TPK zaprosiłam Andrzeja Brzoskę, nagrodzonego na festiwalu reżysera dźwięku, oraz Krzysztofa Sielickiego, kierownika literackiego TPR. Z Sopotu przywiozłam także nagrania rozmów z jurorką jury TV Grażyną Barszczewską oraz laureatem Wielkiej Nagrody Olgierdem Łukaszewiczem i laureatem Nagrody za Scenariusz będący adaptacją Andrzejem Bartem.


Krzysztof Sielicki fot. PR24/PJ Krzysztof Sielicki fot. PR24/PJ

Przywołamy przykłady audycji nagrodzonych: "Lilla Weneda" w reżyserii Darka Błaszczyka, "Fabryka muchołapek" (autorskie słuchowisko) w reżyserii Andrzeja Barta, "Sońka", "Supernova Live" w reżyserii Waldemara Modestowicza i jedno nienagrodzone - "Zwierzęca zajadłość" w reżyserii Tomasza Mana.

Muzyka prezentowana w tym wydaniu, choć wyjątkowo niewiele jej będzie, także związana jest z programem Dwóch Teatrów.

Dziękuję za czerwiec (aż 3 wydania) izapraszam na lipcowe spotkania.

Do usłyszenia! Baszka Marcinik, Sylwia Hejj i Janusz Deblessem

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Data emisji: 30.06.2017
Godzina emisji: 00.05

iwo/czaj