Teatr Polskiego Radia

"Garbus" Sławomira Mrożka prosto z Teatru Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 11:00
Sztuka Sławomira Mrożka, która swój pierwodruk miała w miesięczniku "Dialog" w 1975 roku, jest naszą kolejną propozycją z cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia".

Akcja dramatu rozgrywa się w lipcu gdzieś na przełomie XIX i XX wieku na polskiej prowincji. Do urokliwie położonego pensjonatu przyjeżdżają dwie pary małżeńskie i młody student. Na miejscu, ku ich zaskoczeniu, okazuje się, że gospodarz jest garbaty. Nawiazywane relacje pomiędzy tym nielicznym gronem, dialogi między bohaterami, pozwalają pokazać funkcjonowanie człowieka w społeczeństwie, które, jak się okazuje, nie tak bardzo się przez ostatnie 40 lat zmieniło.

W obsadzie zobaczymy i usłyszymy Krystiana Modzelewskiego jako ONKA, Marię Dębską jako ONKĘ, Adama Cywkę w roli BARONA i Joannę Trzepiecińską – BARONOWĄ, pondato Pawła Krucza jako STUDENTA, Szymona Kuśmidra jako NIEZNAJOMEGO i w roli tytułowej Adama Biedrzyckiego. A także reżysera słuchowiska i widowiska - Jerzego Schejbala jako narratora.

Zapraszamy w niedzielę (16.09) do Teatru Polskiego w Warszawie na godzinę 12.00, a na retransmisję do Programu 2 Polskiego Radia i na Dwójkową stronę internetową w godz. 16.00-18.00 w audycji "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia".

 

Sławomir Mrożek: "Garbus"

Opracowanie tekstu i reżyseria: Jerzy Schejbal

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Kompozytor: Miłosz Pękała

Muzycy: Miłosz Pękala i Magdalena Kordylasińska – Pękala

Obsada:

Jerzy Schejbal — NARRATOR

Krystian Modzelewski – ONEK

Maria Dębska – ONKA

Adam Cywka – BARON

Joanna Trzepiecińska – BARONOWA

Paweł Krucz – STUDENT

Adam Biedrzycki – GARBUS

Szymon Kuśmider – NIEZNAJOMY