X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Tadeusz Różewicz "Kartoteka"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 12:00
Jedno z najważniejszych dzieł w historii polskiej dramaturgii zostanie zaprezentowane na antenie Dwójki w niedzielę 16 grudnia o godz. 18.00.
Próba do spektaklu Kartoteka w Teatrze Polskim
Próba do spektaklu "Kartoteka" w Teatrze PolskimFoto: Piotr Piorun/PR

 

Zbliża się finał cyklu, jaki w roku obchodów stulecia niepodległości Polski Program 2 Polskiego Radia prezentował we współpracy z Teatrem Polskim w Warszawie. Serię "Polski w Dwójce – czytamy dramaty stulecia" zakończy prezentacja "Kartoteki" Tadeusza Różewicza.

Dramat ten został opublikowany w miesięczniku "Dialog" w 1960 roku i doczekał się kilkudziesięciu wystawień w teatrze polskim oraz za granicą. Różewicz w wielu wątkach wyraźnie nawiązywał do przeżyć wojennego pokolenia, do którego sam należał. Czy więc dramat ten jest historycznym zapisem pewnego okresu historii Polski, czy też uniwersalnym współczesnym moralitetem, który może być czytany w oderwaniu od historycznego kontekstu? Takie pytania stawia sobie reżyser spektaklu Artur Tyszkiewicz. Wystąpią m.in. Piotr Bajtlik, Tomasz Drabek, Izabella Bukowska, Anna Cieślak, Lidia Sadowa. A w roli Narratora – Andrzej Seweryn.

Spektakl będzie transmitowany ze Sceny Kameralnej Teatru Polskiego na antenie Programu 2 Polskiego Radia, a także na stronie dwojka.polskieradio.pl (transmisja wideo).

Niedzielne słuchowisko poprzedzi rozmowa Małgorzaty Szymankiewicz o dramacie Różewicza z prof. Barbarą Osterloff oraz z prof. Jackiem Kopcińskim w audycji "O wszystkim z kulturą" – w środę 12 grudnia o godz. 17.30.

W ramach prezentacji serii premier "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia" od maja br. na scenie Teatru Polskiego i na antenie Dwójki wystawione i wyemitowane zostały ważne polskie dramaty powstałe po 1918 roku. Były to: "Kurka wodna" Stanisława Ignacego Witkiewicza (reż. Anna Wieczur-Bluszcz), "Lalek" Zbigniewa Herberta (reż. Dariusz Błaszczyk), "Garbus" Sławomira Mrożka (reż. Jerzy Schejbal), "Uciekła mi przepióreczka" Stefana Żeromskiego (rez. Łukasz Lewandowski) i "Żeglarz” Jerzego Szaniawskiego (reż. Wawrzyniec Kostrzewski).

***

Na ostatnie przedstawienie z cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia" zapraszamy w niedzielę (16.12) w godz. 18.00-20.00.