Teatr Polskiego Radia

"(Nie) Przejdziemy do historii". Koncert utworów Krzysztofa Klenczona

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 10:00
W najbliższą sobotę, 23 lutego o godz. 21.05 zapraszamy do radiowej Jedynki na koncert utworów Krzysztofa Klenczona pt "(Nie) Przejdziemy do historii".
Studio Piosenki Krzysztof Klenczon
Studio Piosenki Krzysztof Klenczon Foto: Polskie Radio

W sobotę 23 lutego w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbędzie się drugi w tym roku koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Bohaterem nadchodzącego wieczoru muzycznego będzie Krzysztof Klenczon – kompozytor, wokalista, legenda polskiego beatu i muzyki rockowej, lider m.in. zespołów: Niebiesko-Czarni, Czerwone Gitary i Trzy Korony.

Do udziału w koncertach organizowanych przez Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zapraszani są młodzi, utalentowani wykonawcy, laureaci wielu przeglądów i krajowych festiwali, którzy w nowych aranżacjach oraz interpretacjach wykonują znane i lubiane przeboje polskich autorów.

W trakcie sobotniego spotkania wystąpią: Paulina Serwatka, Anna Maria Wicka, Łukasz Gocławski, Łukasz Jędrys i Grzegorz Paczkowski. Za scenariusz i reżyserię koncertu "(Nie) Przejdziemy do historii" odpowiada Janusz Gast. Opiekę artystyczną nad wydarzeniem sprawuje Janusz Kukuła - Dyrektor Teatru Polskiego Radia. Całość programu poświęconego twórczości Krzysztofa Klenczona zaaranżuje muzycznie Marcin Partyka.

Początek koncertu o godz. 21.05. Wydarzenie poprowadzi Paweł Sztompke z Programu 1 Polskiego Radia. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.