X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Królewska Huta - baśń miejska

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 10:00
2 marca o godzinie 15:10 zapraszamy do radiowej Jedynki na słuchowisko Ingmara Villqista "Królewska Huta - baśń miejska" w reżyserii autora.
Królewska Huta - baśń miejska
Królewska Huta - baśń miejskaFoto: Marta Rebzda

Jednoaktówka autorstwa Ingmara Villqista pt. "Królewska Huta - baśń miejska" została napisana na w 2018 roku na zamówienie miasta Chorzowa z okazji 150 rocznicy nadania praw miejskich. To utrzymana w konwencji baśni opowieść o starym Panu Hyderze, właścicielu antykwariatu znajdującego się przy głównej arterii Chorzowa, ulicy Wolności. Pewnej nocy w antykwariacie odwiedzają Pana Haydera dwie tajemnicze postaci Mężczyzna i Kobieta, dziwne stwory rodem z śląskich baśni i podań. Początkowa niewinna rozmowa między bohaterami jednoaktówki, powoli zmienia się w walkę o  życie Pana Haydera... A wszystkiemu winien własnoręczny podpis, który przed półwieczem złożył Pan Hayder pod listem do kobiety którą kiedyś kochał...

                                                   

Ingmar Villqist "Królewska Huta - baśń miejska"

Reżyseria: Ingmar Villqist

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Obsada:

Katarzyna Warnke, Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Mastalerz,