X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Odeszła Ludmiła Łączyńska, odtwórczyni roli Wisi w powieści radiowej "Matysiakowie".

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 10:00
Wspomnienie o Ludmile Łączyńskiej.
Ludmiła Łączyńska
Ludmiła ŁączyńskaFoto: PAP/Tomasz Gzell

Ludmiła Łączyńska to dla nas Ludka, Ludeczka, bez której trudno sobie wyobrazić Teatr Polskiego Radia. Przez sześćdziesiąt dwa lata wcielała się w postać Wisi Matysiakowej, a  po śmierci Stanisławy Perzanowskiej (Heleny Matysiakowej) przejęła funkcję nestorki rodu. Przez te wszystkie lata obdarowywała nas pięknem, zarówno tym zewnętrznym jak i wewnętrznym, ale przede wszystkim dobrem i miłością. Zawsze z czułością i z wielką mądrością patrzyła na  otaczający Ją świat i ludzi. Nie wiem, jak poradzimy sobie z tą stratą. To była nasza Wielka Przyjaciółka. Mówiła, że rola Wisi zdominowała Jej karierę i życie prywatne, ale niczego nie żałuje. Każdy z nas chciałby tak spędzić życie, by móc na końcu swej drogi wypowiedzieć te właśnie słowa: "niczego nie żałuję". Niech to będzie dla nas inspiracją.

Żegnamy Cię, Kochana Wisiu...


Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.