X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Kasia Sobczyk

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 08:00
W najbliższą sobotę, 21 grudnia o godz. 21.05 zapraszamy do radiowej Jedynki na koncert piosenek Katarzyny Sobczyk pt. "Opowiedz mi swoją historię".
Opowiedz mi swoją historię
Opowiedz mi swoją historięFoto: Polskie Radio

W sobotę 21 grudnia w Muzycznym Studiu im. Władysława Szpilmana kolejny wieczór Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Tym razem młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy przypomną największe przeboje Katarzyny Sobczyk.

Katarzyna Sobczyk  (21.02.1945 - 28.07.2010)  -polska piosenkarka muzyki rozrywkowej, popularna głównie w okresie bigbitu. Przez wielu jest uznawana za Królową Piosenki Polskiej. W latach 1964-1972 występowała z zespołem Czerwono-Czarni, następnie śpiewała z mężem Henrykiem Fabianem i zespołem Wiatraki.

Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny) oraz Janusz Gast (autor scenariusza i reżyser) wybrali repertuar złożony z największych przebojów Katarzyny Sobczyk. Wylansowała m.in. Mały książę, Nie bądź taki szybki Bill, O mnie się nie martw, Biedroneczki są w kropeczki, Nie wiem, czy to warto, Trzynastego, Był taki ktoś, To nie grzech. W latach 60. odnosiła sukcesy na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 1964 roku za piosenkę O mnie się nie martw zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii piosenki rozrywkowej i tanecznej; w 1965 - za Nie wiem czy warto - pierwszą nagrodę w kategorii piosenki rozrywkowej; w 1966 - za Nie bądź taki szybki Bill - Nagrodę Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji.

W trakcie muzycznego spotkania poświęconego Kasi Sobczyk wystąpią: Sabina Broda, Dominika Hoffman, Anastazja Karolina Lizer, Natalia Orkisz, Paulina Szlachcic. Całość programu poświęconego artystycznemu dorobkowi bohatera wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka – liderujący zespołowi The Jobers.

Początek koncertu w sobotę 21 grudnia o godz. 21.05. Prowadzenie – Paweł Sztompke.

Transmisja na antenie radiowej Jedynki w sobotę 21 grudnia o godz. 21.05.