Teatr Polskiego Radia

Kasia Sobczyk

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 08:00
W najbliższą sobotę, 21 grudnia o godz. 21.05 zapraszamy do radiowej Jedynki na koncert piosenek Katarzyny Sobczyk pt. "Opowiedz mi swoją historię".
Opowiedz mi swoją historię
Opowiedz mi swoją historięFoto: Polskie Radio

W sobotę 21 grudnia w Muzycznym Studiu im. Władysława Szpilmana kolejny wieczór Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Tym razem młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy przypomną największe przeboje Katarzyny Sobczyk.

Katarzyna Sobczyk  (21.02.1945 - 28.07.2010)  -polska piosenkarka muzyki rozrywkowej, popularna głównie w okresie bigbitu. Przez wielu jest uznawana za Królową Piosenki Polskiej. W latach 1964-1972 występowała z zespołem Czerwono-Czarni, następnie śpiewała z mężem Henrykiem Fabianem i zespołem Wiatraki.

Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny) oraz Janusz Gast (autor scenariusza i reżyser) wybrali repertuar złożony z największych przebojów Katarzyny Sobczyk. Wylansowała m.in. Mały książę, Nie bądź taki szybki Bill, O mnie się nie martw, Biedroneczki są w kropeczki, Nie wiem, czy to warto, Trzynastego, Był taki ktoś, To nie grzech. W latach 60. odnosiła sukcesy na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 1964 roku za piosenkę O mnie się nie martw zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii piosenki rozrywkowej i tanecznej; w 1965 - za Nie wiem czy warto - pierwszą nagrodę w kategorii piosenki rozrywkowej; w 1966 - za Nie bądź taki szybki Bill - Nagrodę Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji.

W trakcie muzycznego spotkania poświęconego Kasi Sobczyk wystąpią: Sabina Broda, Dominika Hoffman, Anastazja Karolina Lizer, Natalia Orkisz, Paulina Szlachcic. Całość programu poświęconego artystycznemu dorobkowi bohatera wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka – liderujący zespołowi The Jobers.

Początek koncertu w sobotę 21 grudnia o godz. 21.05. Prowadzenie – Paweł Sztompke.

Transmisja na antenie radiowej Jedynki w sobotę 21 grudnia o godz. 21.05.