Teatr Polskiego Radia

Ślubne monidło

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2023 08:00
W najbliższą sobotę, 21 października, zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Dobrosławy Bałazy pt.„Ślubne monidło” w reżyserii autorki.
Twórcy słuchowiska Ślubne monidło
Twórcy słuchowiska "Ślubne monidło"Foto: Krzysztof Świeżak/PR

"Ślubne monidło" jest przeznaczone dla wszystkich spragnionych wytchnienia od spraw  trudnych i pobudzających silne emocje. Opowiada o  zdarzeniach, jakie mogą się przytrafić  sąsiadowi zza płotu, a może i wam samym, jeśli przewrotność losu sprawi, że zamieszkacie  na terenie bogatym w ślady po przodkach. Zarówno  tych z dawnych epok , jak i tych, którzy gromadzili na swoim strychu rzeczy, sami nie zdając sobie sprawy z ich wartości. Zanim jednak udacie się na własne strychy w poszukiwaniu skarbu, lub rozpoczniecie w ogródku prace wykopaliskowe, posłuchajcie  historii pewnej rodziny, która musiała się zmierzyć z dwuosobowym gangiem naukowców. Na waszych oczach wydarzy się także cud, gdy uczucie zwycięża w walce z niepewnością, a sołtys zdradzi wam najlepszy sposób na długoletnie urzędowanie. W sezonie, obfitującym w dyniowe żniwa, dowiecie się także, jak spożytkować to zdrowe warzywo. Odrobiny relaksu i uśmiechu życzy wam zespół znakomitych aktorów, którzy wcielili się w role w tym pogodnym słuchowisku.


Dobrosława Bałazy "Ślubne monidło"  

Reżyseria: Dobrosława Bałazy

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński, Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska

Obsada:

Barbara Zielińska, Julia Kołakowska – Bytner, Joanna Pach – Żbikowska, Mirosław Wieprzewski, Robert Czebotar, Mateusz Weber, Józef Popławski


Na słuchowisko "Ślubne monidło" zapraszamy w sobotę (21.10.) tuż po godz. 21.00. Program 1 PR