Teatr Polskiego Radia

W wędrówce Doliną Cieni

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 22:30
W wieczór zaduszkowy przypominamy Państwu słuchowisko Andrzeja Piszczatowskiego "Gdy ośmielamy się umierać" wg m.in. wierszy Emily Dickinson i fragmentów wywiadów Szymona Hołowni. Adaptacja radiowa Krzysztofa Zaleskiego. Premiera słuchowiska odbyła się 1 listopada 2006 r.
W wędrówce Doliną Cieni
Foto: Glow Images/East News

Świadectwa tych, którzy znaleźli się po drugiej stronie, zaklęcia grobowe ze starożytnych ksiąg i obrazy wędrówki przez biblijną Dolinę Cieni. Nie jest to mroczna opowieść o śmierci, lecz próba ukazania, że otwierająca się Księga Umarłych zapowiada niespodziewaną nadzieję. Opracowanie literackie: Aleksander Argentynowicz [Krzysztof Zaleski]. W słuchowisku wykorzystano: wiersze Emily Dickinson w tłumaczeniu Ludmiły Mariańskiej oraz fragmenty wywiadów Szymona Hołowni z profesorem Tomaszem Trojanowskim i Jarosława Wróblewskiego z profesorem Janem Talarem, a także fragmenty Pisma Świętego.

 

Autor:
Emily Dickinson, Szymon Hołownia, Krzysztof Zaleski

Autor Przekładu:
Ludmiła Marjańska

Reżyser:
Andrzej Piszczatowski

Realizator:
Maria Olszewska

Opracowanie muzyczne:
Małgorzata Małaszko

Inni współtwórcy:
Krzysztof Zaleski

Obsada:
Anna Dereszowska, Maria Robaszkiewicz, Elżbieta Kijowska, Mariusz Benoit, Henryk Boukołowski, Zygmunt Sierakowski, Krzysztof Wakuliński, Adam Woronowicz