Teatr Polskiego Radia

"Anioły" Anny Dykczak premierowo w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 12:00
Zapraszamy na październikową premierę na "Scenie teatralnej Trójki". Tym razem opowieść o dwóch kobietach, które łączy rodzicielstwo, zaprasza nas autorka i zarazem reżyserka słuchowiska - Anna Dykczak. Reżyseria dźwięku Andrzeja Brzoski. W rolach głównych: Karolina Bacia i Katarzyna Dąbrowska. Zapraszamy w niedzielę 9 października tuż po godz. 21.00.
Na zdjęciu od lewej: Wojciech Solarz, Anna Smołowik, Karolina Porcari, Anna Dykczak, Rafał Fudalej i Katarzyna Dąbrowska
Na zdjęciu od lewej: Wojciech Solarz, Anna Smołowik, Karolina Porcari, Anna Dykczak, Rafał Fudalej i Katarzyna DąbrowskaFoto: Fot. K. Sielicki PR S.A.

W słuchowisku przeplatają się dwa wątki – list, jaki siedemnastoletnia Maja pisze do swego  dziecka, które  planuje oddać do adopcji,  oraz opis  „imprezowego” wyjścia na miasto czterdziestoletniej Olgi i jej grupy przyjaciół. Oba wątki  tworzą opowieść o tym, jak dwie nieznające się kobiety, pochodzące z zupełnie różnych  warstw społecznych, zostają połączone do końca życia. Autorka  pyta o to, co w naszych czasach znaczy rodzicielstwo, co to znaczy poświęcenie, jak jest cena sukcesu.

W rolach dwu kobiet na progu najważniejszego wyboru życiowego wystąpiły: Karolina Bacia i Katarzyna Dąbrowska. Usłyszymy także m.in. Karolinę Porcari, Annę Smołowik,  Rafała Fudaleja.

Jest to czwarte słuchowisko autorskie Anny Dykczak zrealizowane w Teatrze Polskiego Radia.

ks., jd

***

"Anioły"

Reżyseria: Anna Dykczak

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Kordian de Varsovia

Obsada:

Karolina Bacia – Maja

Katarzyna Dąbrowska – Olga

Karolina Porcari – Ewa

Rafał Fudalej – Tomcio

Anna Smołowik – Livia

Robert Jarociński – Miłosz

Wojciech Solarz – Romek