Teatr Polskiego Radia

Walka kogutów

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2024 08:00
W najbliższą sobotę, 9 marca, zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Pawła Huelle pt. „Walka kogutów” w adaptacji Wojciecha Fułka i reżyserii Pawła Chmielewskiego.
Artur Barciś
Artur BarciśFoto: PR/SA

Gdy namówiony przez swojego wuja Paweł, decyduje się wziąć udział w wyprawie narciarskiej nie podejrzewa, że zamieć i mrok pokierują ich ścieżkami do tajemniczej wioski. Wioski, której mieszkańcy swoje spory rozstrzygają organizując wali kogutów. Gdy zagubieni podróżnicy zostają poproszeni o sędziowanie upiornemu wydarzeniu, fascynacja miesza się z obrzydzeniem, a realizm z tym co wyobrażone.

Paweł Huelle (1957–2023) - prozaik, felietonista i wykładowca, to pisarz cieszący się ogromnym uznaniem zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Popularność przyniosła mu już debiutancka powieść, wydany w 1987 roku "Weiser Dawidek". Pisarz jest również autorem liryków i opowiadań, a także scenariuszy filmowych. Na podstawie jego twórczości powstało kilka spektakli teatralnych (w tym również Teatru Telewizji) oraz słuchowisk radiowych.

Biografią i tematyką twórczości związany z Gdańskiem.

Za swoją twórczość został wyróżniony m.in. Paszportem “Polityki”, nagrodą Fundacji im. Kościelskich, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Srebrnym Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.


Paweł Huelle "Walka kogutów"

Adaptacja: Wojciech Fułek

Reżyseria: Paweł Chmielewski

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Marek Kuczyński

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska

Obsada:

Artur Barciś, Piotr Cyrwus, Andrzej Andrzejewski, Konrad Darocha, Kamila Kamińska, Marcin Troński, Krzysztof Janczar, Agnieszka Baranowska


Na słuchowisko "Walka kogutów" zapraszamy w sobotę (09.03.) tuż po godz. 21.00. Program 1 PR