Redakcja Programów Katolickich

Fenomen Lewisa

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 10:00
Przed pięćdziesięciu laty, 22 listopada 1963 r., zmarł Clive Staples Lewis, autor "Opowieści z Narnii", "Listów starego diabła do młodego" czy "Czterech miłości".
Audio
Biurko C.S. Lewisa
Biurko C.S. LewisaFoto: Małgorzata Glabisz/PR

Pisarz, filozof, autor wielu książek z pogranicza filozofii i literatury cieszy się coraz większą popularnością w Stanach Zjednoczonych, gdzie jego wizja chrześcijaństwa przyciąga zwolenników zarówno wśród protestantów, jak i katolików. W Oksfordzie do dziś istnieją miejsca w sposób szczególny związane z autorem "Opowieści z Narnii", na przykład jego dom zwany The Kilns, po którym oprowadzać będzie Deborah Higgens - dyrektor The Kilns.

Jonathan Luxmoore - angielski dziennikarz, autor wielu artykułów poświęconych Lewisowi, uzasadnia fenomen popularności autora "Opowieści z Narnii" wśród Amerykanów, którzy ogromną opieką otoczyli dom pisarza.

Dr Judith Wolfe z St. John's College, wykładowca Theology Faculty i redaktor naczelna "Journal of Inklings Studies” w Oksfordzie, opowie o współczesnych źródłach zainteresowania Lewisem.

W czasie II wojny światowej Lewis został poproszony przez BBC o przygotowanie felietonów radiowych, które stały się podstawą książki "Chrześcijaństwo po prostu". Wspomina o tym ks. Michael Ward – anglikański teolog, autor "Planet Narnia".

Autorka: Małgorzata Glabisz-Pniewska

Środa, 27 listopada, godz. 23.15