X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

14 czerwca - Ścieżką nauki ku Bogu. Nauki przyrodnicze i duchowość w starożytności i w średniowieczu.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2009 15:06
.
Audio

W encyklice "Fides et ratio" Jan Paweł II podkreślał, że człowiek wznosi się do kontemplacji prawdy na dwóch skrzydłach, którymi są wiara i rozum. Bp prof. Andrzej Siemieniewski, specjalista w zakresie teologii duchowości, postanowił przyjrzeć się pod tym kątem starożytności chrześcijańskiej i wiekom średnim, tak często oskarżanym o antyintelektualizm. W tych odległych czasach poszukuje postaci, które starały się harmonijnie łączyć wiarę chrześcijańską z przyrodniczą wiedzą o świecie. Rezultaty tych poszukiwań zastały zawarte w książce "Ścieżką nauki ku Bogu. Nauki przyrodnicze i duchowość w starożytności i w średniowieczu", o której mówi ks. dr Jacek Grzybowski – filozof.

 

 

 

 

 

 


 

Zobacz więcej na temat: Jan Paweł II
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak