X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Co każdy powinien wiedzieć o ateizmie?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 08:00
Czy ateista, który odrzuca boski autorytet, może być dobrym człowiekiem? Takie pytanie stawia sobie Michael Ruse, autor popularnonaukowej książki, w której podjął się omówienie najważniejszych elementów tego światopoglądu. W audycji Lumen rozmowa z ks. prof. Jackiem Grzybowskim o książce p.t.: "Ateizm. Co każdy wiedzieć powinien".
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/AGuen

Ruse ujmuje kwestię ateizmu z punktu widzenia historii, filozofii, religii, socjologii i teologii, odnosząc się do współczesności. Książka jest napisana przejrzystym i prostym językiem, w formie pytań i odpowiedzi, dzięki czemu może służyć do uporządkowania wiedzy czytelnikom zainteresowanym filozofią i ateizmem, jak również stanowić wprowadzenie dla nowicjuszy w tematykę ateizmu.

Zdaniem ks. prof. Jacka Grzybowskiego, książka to rodzaj podręcznika ateistycznego i dobre wprowadzenie w tę tematykę. – W Polsce nie widać jak na razie takiego opresyjnego rodzaju religii, związanego z zamachami i budowaniem radykalnych tez i postaw. Michael Ruse ma zaś tendencję do pokazywania ateizmu w pewnej konfrontacji z mocnymi i rzetelnymi narracjami, jakie mają miejsce w Europie, USA czy Ameryce Południowej – powiedział gość audycji.


***

Tytuł audycji: Lumen

Prowadzący: Jan Pniewski

Data emisji: 22.04.2018 r.

Godzina emisji:  07:30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak