Redakcja Programów Katolickich

Sąd ostateczny

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 12:00
Jezus powiedział do swoich uczniów:
Audio
  • Homilia ks. Shenouda Shafik Andrawesa wygłoszona w dniu 18 listopada 2012 r. podczas mszy św. o godz. 9.00 w Bazylice p.w. Świętego Krzyża w Warszawie
Bazylika św. Piotra w Watykanie
Bazylika św. Piotra w WatykanieFoto: o. Czesław Kozłowski SI

Z Ewangelii według św. Marka - Mk 13,24-32

„W owe dni, po wielkim ucisku słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte.

Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i zbierze swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi aż do szczytu nieba.

A od drzewa figowego uczcie się przez podobieństwo. Kiedy już jego gałąź nabiera soków i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach.

Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec”.

Zobacz więcej na temat: księżyc
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ojciec Joachim Badeni "Uwierzcie w koniec świata"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2010 21:00
Ojciec Joachim Badeni, dominikanin, zmarł niedawno w opinii świętości. Jego ostatnia książka, zbiór rozmów z Judytą Syrek, została zatytułowana: "Uwierzcie w koniec świata". I ten tytuł należy rozumieć dosłownie. Do usłyszenia po 21.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąd z uczynków miłości

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2011 10:00
Z Ewangelii według św. Mateusza - Mt 25,31–46
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niebo, czyściec, piekło

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 15:00
W tradycyjnych wyobrażeniach zaświatów współczesny człowiek dostrzega coraz częściej tylko i wyłącznie wyraz lęków, tęsknot i fantazji minionych pokoleń.
rozwiń zwiń