Polskie Radio
Section05
koniec świata

"Gdy czas się kończy, przyspieszamy okazywanie dobra". Co Boże Narodzenie mówi o końcu świata?

Chrześcijanie przed świętami Bożego Narodzenia rozważają biblijne teksty mówiące o końcu świata. Adwent, który jest czasem bezpośredniego przygotowania do świąt, jest również poświęcony przygotowaniom na powtórne przyjście Chrystusa - to na końcu czasów. Jak w tym kontekście odczytywać tajemnicę Bożego Narodzenia? - Naszym przeznaczeniem jest odnowienie wszystkiego w Jezusie Chrystusie - mówi dominikanin o. Wojciech Surówka. 
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie Kościół społeczeństwo KULTURA magazyn 2022/2023 KSIĄŻKA Kościół katolicki POLSKA teologia Przemysław Goławski

Jak uratować świat? Katastroficzne wizje końca ludzkości

Katastroficzne przepowiednie od dawna wieszczyły koniec naszego, ludzkiego świata. Podawano konkretne daty, zazwyczaj związane z przełomem stuleci – choć nie tylko. Kres naszego istnienia i cywilizacji mogą też zwiastować inne symptomy: zderzenie dużej planetoidy z Ziemią, zderzenie naszej galaktyki z galaktyką Andromedy, zmiany klimatyczne lub wojny.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Monika Małkowska

Koniec świata według katolików, ewangelików i muzułmanów

Pisarz Dawid Maede uważa, że rozwiązał kod ukryty w Biblii, zgodnie z którym 23 września 2017 roku nastąpi koniec świata. W Ziemię ma uderzyć nieznana planeta X. O czasie ostatecznym w audycji Ideologika rozmawiali o. Mariusz Bigiel (jezuita), pastor Michał Jabłoński i Mohamed Adham Abd El Aal (przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego w Warszawie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 islam chrześcijaństwo religia protestantyzm POLSKA