Polskie Radio
Section05
koniec świata

"Gdy czas się kończy, przyspieszamy okazywanie dobra". Co Boże Narodzenie mówi o końcu świata?

Chrześcijanie przed świętami Bożego Narodzenia rozważają biblijne teksty mówiące o końcu świata. Adwent, który jest czasem bezpośredniego przygotowania do świąt, jest również poświęcony przygotowaniom na powtórne przyjście Chrystusa - to na końcu czasów. Jak w tym kontekście odczytywać tajemnicę Bożego Narodzenia? - Naszym przeznaczeniem jest odnowienie wszystkiego w Jezusie Chrystusie - mówi dominikanin o. Wojciech Surówka. 
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie Kościół społeczeństwo KULTURA magazyn 2022/2023 KSIĄŻKA Kościół katolicki POLSKA teologia koniec świata Przemysław Goławski

Jak uratować świat? Katastroficzne wizje końca ludzkości

Katastroficzne przepowiednie od dawna wieszczyły koniec naszego, ludzkiego świata. Podawano konkretne daty, zazwyczaj związane z przełomem stuleci – choć nie tylko. Kres naszego istnienia i cywilizacji mogą też zwiastować inne symptomy: zderzenie dużej planetoidy z Ziemią, zderzenie naszej galaktyki z galaktyką Andromedy, zmiany klimatyczne lub wojny.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Monika Małkowska koniec świata

Koniec świata według katolików, ewangelików i muzułmanów

Pisarz Dawid Maede uważa, że rozwiązał kod ukryty w Biblii, zgodnie z którym 23 września 2017 roku nastąpi koniec świata. W Ziemię ma uderzyć nieznana planeta X. O czasie ostatecznym w audycji Ideologika rozmawiali o. Mariusz Bigiel (jezuita), pastor Michał Jabłoński i Mohamed Adham Abd El Aal (przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego w Warszawie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koniec świata islam chrześcijaństwo religia protestantyzm POLSKA