Redakcja Programów Katolickich

Woreczek ryżu

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 17:00
Franciszkański Sekretariat Misyjny w Gdyni razem z franciszkańską Fundacją „Tworzyć Miłością” już po raz 9. organizuje akcję „Woreczek ryżu”, która na stałe wpisała się w program jałmużny wielkopostnej wielu Polaków i wspólnot parafialnych. 
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: ss/nrpk

Tegorocznej akcji dobroczynnej towarzyszy hasło: "Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!" Mt 7,12.

Według ONZ każdego roku ponad 800 mln ludzi na świecie cierpi głód, w tym ponad 100 mln chronicznie. Dla wielu 100 g ryżu to jedyny posiłek w ciągu dnia.

Jednak organizatorzy nie ograniczają się do dystrybucji żywności, ale dzięki akcji "Woreczek ryżu" pomagają w budowach czy wyposażaniu szkół, internatów, sierocińców, placów zabaw. Wysyłają lekarzy z pomocą medyczną dzieciom, i wiele innych projektów skierowanych do najmłodszych.

W Kenii i Ekwadorze, gdzie pracują misjonarze franciszkańscy, problem niedożywienia często jest tak samo realny i narasta podczas długotrwałej suszy, ale też przez konflikty międzyplemienne, ataki terrorystyczne czy złą dystrybucję środków. 

W lutym wraz z Fundacja Róże Maryi byłam w Ekwadorze i mogłam odwiedzić Franciszkanów w Tulcan i Santo Domingo, gdzie misjonarze franciszkańscy oprócz ewangelizacji zajmują się także realizowaniem różnych dzieł społecznych o czym opowie o. Marek Szymański.


 

***

Prowadzący: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 30.03.2020 r.

Godzina emisji: 00.00