Redakcja Programów Katolickich

Bejrut i jego potrzeby dziś

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 06:00
Minęło już ponad 3 tygodnie od wybuchów w bejruckim porcie. Zniszczenia, które wszyscy widzieli są trudne do oszacowania. Wydarzyło się to w sytuacji załamania gospodarczego, niestabilności politycznej oraz gwałtownego wzrostu zakażeń COVID-19”.
Audio
Polscy strażacy w Bejrucie
Polscy strażacy w BejrucieFoto: Twitter

Wtedy oczy świata skierowane były na Bejrut i ze wszystkich zakątków globu pospieszono na pomoc. A jak sytuacja wygląda teraz i zaspokojenie jakich potrzeb wydaje się tera najważniejsze o tym powie Kazimierze Gajowy – prezesem Fundacji Fenicja i współautor książki „Liban. Więcej niż przewodnik”.

W drugiej części audycji zaprosimy na XII Międzynarodowe Forum Tato, które będzie przebiegało pod hasłem: ZAANGAŻOWANY & SOLIDARNY - Jak wyznaczać ojcowskie priorytety?
Dzieci potrzebują ojców zaangażowanych, którzy potrafią mądrze poświęcić im czas. Taki ojciec, jako przewodnik dla swojej rodziny, wskazuje życiowe cele i środki do ich osiągnięcia. I o tym jak to zrobić będzie forum, o którym opowie Dariusz Cupiał -  pomysłodawca i koordynatorem Inicjatywy Tato.Net

 

***

Prowadzący: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 30.08.2020 r.

Godzina emisji: 00.00