Redakcja Programów Katolickich

Granica między wojną i pokojem przebiega przez ludzkie serce. 

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 23:59
Nie ma chyba osoby na świecie, która nie chciałaby żyć w pokoju. Pragnienie pokoju możemy odnaleźć w każdym sercu, ale jesteśmy ułomni i często o własnych siłach nie potrafimy zachować go w sobie, w rodzinie, państwie i na świecie. Potrzebna jest do tego niejednokrotnie łaska Boża.
Audio
  • Nie ma chyba osoby na świecie, która nie chciałaby żyć w pokoju. Pragnienie pokoju możemy odnaleźć w każdym sercu, ale jesteśmy ułomni i często o własnych siłach nie potrafimy zachować go w sobie, w rodzinie, państwie i na świecie. Potrzebna jest do tego niejednokrotnie łaska Boża.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter @Straz_Graniczna

Istotą działań utworzonego w 2008 r. Stowarzyszenia jest apostolstwo modlitewnej adoracji Eucharystycznego Chrystusa oraz wspieranie wszelkich inicjatyw podejmowanych na rzecz budowania pokoju i pojednania między ludźmi. Doświadczenie skutków wojny w byłej Jugosławii oraz braku porozumienia pomiędzy różnymi narodami, religiami i wyznaniami w wielu częściach świata, w tym również w Jerozolimie, skłoniło członków założycieli Stowarzyszenia do podjęcia działań szerzących ideę modlitwy o pokój.

Materialnym znakiem, naczyniem, stanowiącym dopełnienie duchowego wymiaru dzieła 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju, zewnętrznym symbolem bogactwa wiary i modlitwy oraz obfitości wypraszanych łask od Chrystusa Eucharystycznego są Ołtarze lub Monstrancje Adoracyjne wykonywane specjalnie dla Światowych Centrów Modlitwy o Pokój.

Jest wiele wspólnot parafialnych, w których są osoby pragnące adorować Chrystusa Eucharystycznego. Wychodząc naprzeciw temu pragnieniu Stowarzyszenie tworzy w licznych kościołach kaplice adoracji Najświętszego Sakramentu, gdzie trwa modlitwa w tej intencji. I tak powstają kolejne kaplice Gwiazdy na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju.

W audycji pokarzemy jak rozwija się idea modlitwy o pokój i nawiążemy do orędzia na Światowy Dzień Pokoju.

Autor – Sylwia Sułkowska