Radiowe Centrum Kultury Ludowej

GROCHOCKI_ODOROWICZ

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 09:15
Grand Prix w Konkursie Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja" 2017
Paweł Grochocki, Paweł Odorowicz
Paweł Grochocki, Paweł OdorowiczFoto: Wojciech Kusiński

Za spójną kreację artystyczną i przykuwające uwagę interpretacje pieśni żałobnych.

Zdystansowany śpiew i kreacja Pawła Grochockiego przybliża słuchaczowi tradycyjny kontekst repertuaru żałobnego. W kontrze do niego stoi dynamiczna i ekspresyjna gra Pawła Odorowicza, dopełniająca silny i emocjonalny przekaz wykonywanych pieśni. Minimalistyczny skład sprawdza się doskonale, a wykonawcy stanowią na scenie kompletną, spójną całość.

Paweł Grochocki – śpiewak i nauczyciel śpiewu, psychotanatolog. Zajmuje się stylem śpiewu męskiego i folklorem religijnym, obrzędami i pieśniami pogrzebowymi. Uczy się od wiejskich śpiewaków, prowadzi badania terenowe i warsztaty śpiewu. Zaangażowany w ruch odrodzenia muzyki tradycyjnej w Polsce, przez pięć lat był jednym z liderów Fundacji "Muzyka Kresów" z Lublina. Uczeń śpiewaka pogrzebowego Jana Wnuka ze Zdziłowic i Genowefy Lenarcik ze Słotwin.

Paweł Odorowicz – "elektryczny" altowiolista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny i reżyser nagrań. Ma w swoim dorobku ponad czterdzieści wydawnictw CD i DVD. Obecnie współpracuje z Leszkiem Mądzikiem (Scena Plastyczna KUL), prezentując autorską, wykonywaną na żywo muzykę do spektakli plenerowych. Współpracuje z Teatrem CHOREA jako instrumentalista. Dwukrotny laureat Grand Prix Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" (w 2014 roku z zespołem Trzy Dni Później i w 2017 roku w duecie Grochocki_Odorowicz).

Paweł Grochocki – śpiew

Paweł Odorowicz – altówka

POSŁUCHAJ KONCERTU: YouTube, RCKL

Zobacz więcej na temat: Nowa Tradycja