Radiowe Centrum Kultury Ludowej

SUFERI

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2024 11:00
SUFERI łączy oberkowe rytmy i melodie z wpływami nowoczesnego jazzu, muzyki elektronicznej, muzyki rumuńskiej oraz hip-hopu, szukając naturalnych połączeń między tradycją a muzyką, która towarzyszy nam dziś w życiu codziennym. Zespół składa hołd starym mistrzom muzyki polskiej, nie próbując odtwarzać ich twórczości, ale kontynuując tradycję i przekazując ducha będącego istotą rodzimej muzyki w wydaniu adekwatnym do naszych czasów. Grand Prix KMF Nowa Tradycja 2024
Audio
  • Laureaci Grand Prix Konkursu Muzyki Folkowej mówią o sobie (Dwójka/Źródła)
SUFERI
SUFERIFoto: Krzysztof Świeżak

Wśród Laureatów KMF Nowa Tradycja 2024 byli: SUFERI, Gary Gwadera, Magda Kuraś Quintet, Daj Ognia i Sam Kowalski.

Jury w składzie: Joanna Słowińska (przewodnicząca jury), Sylwia Błażej, Piotr Kędziorek, Marcin Kusy, Marcin ‘Duże Pe’ Matuszewski, Maciej Szajkowski, Ewa Szczecińska postanowiło przyznać Grand Prix – nagrodę ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 20000 PLN – zespołowi SUFERI za wykonawczy perfekcjonizm i futuryzację muzyki polskiej wsi w sposób atrakcyjny dla współczesnego odbiorcy bez zagubienia magii oryginału.

Zespół SUFERI to trzech młodych, ale uznanych już muzyków – Kacper Malisz, Andrzej Imierowicz i Miłosz Berdzik. SUFERI to zdobywcy I nagrody na Turnieju Muzyki Prawdziwej edycja 8.5 - Eksperyment w 2023 roku. 

Nowa_Tradycja_d3 suferi.jpg
Suferi z Grand Prix Konkursu Muzyki Folkowej

Fundament muzyczny i konceptualny zespołu stanowi muzyka polska, do której SUFERI podchodzi z głębokim szacunkiem i zabiera ją w czasy dzisiejsze, odpowiadając na pytanie – jak brzmiałaby nasza rodzima muzyka w czasach postmodernizmu? SUFERI łączy oberkowe rytmy i melodie z wpływami nowoczesnego jazzu, muzyki elektronicznej, muzyki rumuńskiej oraz hip-hopu, szukając naturalnych połączeń między tradycją a muzyką, która towarzyszy nam dziś w życiu codziennym. Zespół składa hołd starym mistrzom muzyki polskiej, nie próbując odtwarzać ich twórczości, ale kontynuując tradycję i przekazując ducha będącego istotą rodzimej muzyki w wydaniu adekwatnym do naszych czasów.

SKŁAD:

Kacper Malisz – skrzypce
Andrzej Imierowicz – gitara i syntezatory
Miłosz Berdzik – perkusjaZobacz więcej na temat: Nowa Tradycja