Section00
Radiowe Centrum Kultury Ludowej Muzyczne Źródełko 2023
Section01
audycja

W audycji "Źródełko" poznajemy ludowe tradycje i zwyczaje z zupełnie innej strony! Naszych najmłodszych słuchaczy zabieramy w podróż do krainy opowieści. Za pomocą niezwykłych historii, pięknej muzyki i zadziwiających efektów dźwiękowych, przybliżamy świat tradycyjnych instrumentów, dawnych legend, kolorowych strojów i wesołych pieśni. Naszymi bohaterami są nie tylko ludzie, ale też kozy grające na skrzypcach, leśne duszki kradnące skarpetki, bociany tańczące oberka, traktory lepiące garnki z gliny i krowy sprzedające swoje własne łaty!

To wszystko czeka na Was w każdą niedzielę, o godzinie 11, w Polskim Radiu Dzieciom. Zapraszają Piotr Dorosz i Hanna Szczęśniak.


konkurs

Widząc, ile radości przynosi wspólne rodzinne muzykowanie i dzielenie się muzyką, powołaliśmy konkurs Nasze Muzyczne Źródełko! Wspólne śpiewanie i granie piosenek, własnych czy ulubionego wykonawcy, to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i rozwijanie talentów i ekspresji artystycznej Twoich dzieci. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie dzieci, małe i duże, indywidualnie oraz grupowo. Poniżej poznacie laureatów konkursów z ubiegłych lat.


{{ wasVoated ? msg.voted : msg.error }}

X

Finaliści 2023

{{ errorLoad ? msg.error : msg.voted }}
{{key.name}}
{{key.description.split('|')[0]}}
{{key.description.split('|')[1]}}
{{playerInfoObject[key.id].restTime}}
{{playerInfoObject[key.id].wholetime}}
Głosuj
Jury 2023

I edycja konkursu

Zobacz

II edycja konkursu

Zobacz

III edycja konkursu

Zobacz
Section02
Section03
Section05
seria płytowa

W radiowej serii płytowej Źródełko wydajmy najlepszą muzykę ludową i muzykę inspirowaną tradycją. To nagrania nie tylko dla najmłodszych, ale przede takie, w których dzieci są głównymi wykonawcami! Jest to jedyna taka seria muzyczna, której wszystkie części na pewno będziecie chcieli mieć na półce i słuchać ich razem ze swoimi pociechami!

Section06
Section07
Section09
Section010
Section011
Section012
multimedia
Section025