22. Festiwal Folkowy Polskiego Radia

Nowa Tradycja

Nowa Tradycja 2019

ETNOS ENSEMBLE  

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 11:30
To etnojazzowy kwartet instrumentalny. Czerpie muzyczne inspiracje z polskich tradycyjnych i folkowych brzmień oraz gatunku etno i world music.
Etnos Ensemble
Etnos EnsembleFoto: Piotr Markowski

Kompozycje zespołu to utwory zarówno nasycone wyrazistą emocją i żarliwym zaśpiewem, jak i taneczne, rytmiczne, medytacyjne. Etnos Ensemble do tradycji sięga nienachalnie, stara się odwołać do jej ukrytych aspektów – skal, rytmiki, przestrzeni dźwięku. Dla muzyków zespołu to ciekawy eksperyment – być między tradycją, a nowoczesnością; między ludowizną, a elegancją; między wyobraźnią, a dźwiękiem. Zespół tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach i Krakowie.

Etnos Ensemble wystąpił już w takich miejscach jak: Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Katowicach, sala Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Teatr Ziemi Rybnickiej oraz Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Etnos Ensemble koncertował również za granicą, m.in. we Włoszech i Szwajcarii. Zespół jest laureatem stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska 2018”, dzięki czemu wydał swój w pełni autorski album „Gardens”, który został objęty patronatem TVP Kultura i Miasta Katowice.

Bartosz Pacan – klarnet

Konrad Merta – akordeon

Piotr Gach – wiolonczela

Łukasz Mazanek – kontrabas

Przemek Pacan – instrumenty perkusyjne

Zobacz więcej na temat: Nowa Tradycja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak