X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Donald Trump pogratulował Rosji i Ukrainie wymiany więźniów

07.09.2019 18:00
"Rosja i Ukraina właśnie wymieniły dużą liczbę więźniów. Bardzo dobre wieści, być może jest to pierwszy gigantyczny krok do pokoju. Gratulacje dla obu krajów!" - napisał Trump
Audio
  • Szef PE z zadowoleniem przyjął uwolnienie przez Rosję O.Sencowa [posłuchaj]
Sencow na lotnisku w Kijowie
Sencow na lotnisku w KijowiePAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump pogratulował Rosji i Ukrainie, że doszło między nimi do wymiany więźniów politycznych. Wyraził przy tym nadzieję, że jest to początek normalizacji stosunków między oboma krajami.

"Rosja i Ukraina właśnie wymieniły dużą liczbę więźniów. Bardzo dobre wieści, być może jest to pierwszy gigantyczny krok do pokoju. Gratulacje dla obu krajów!" - napisał na Twitterze Donald Trump. 

Szef Rady Europejskiej napisał, że z ulgą przyjął uwolnienie przez Rosję ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa. Donald Tusk zamieścił krótki wpis na Twitterze, w którym wezwał Rosję do uwolnienia wszystkich więźniów politycznych i do poszanowania integralności terytorialnej.

Ołeh Sencow wrócił dziś na Ukrainę w ramach wymiany więźniów między Moskwą a Kijowem.

Amnesty International wyraziła zadowolenie w związku z rosyjsko - ukraińską wymianą więźniów politycznych. Jednocześnie ta międzynarodowa organizacja broniąca praw człowieka zażądała uwolnienia wszystkich Ukraińców przetrzymywanych w rosyjskich łagrach i aresztach.

Rosja wydała Ukrainie 35 osób przetrzymywanych w łagrach i aresztach śledczych, w tym marynarzy wziętych do niewoli w Cieśninie Kerczeńskiej oraz reżysera Ołeha Sencowa. Podobnie postąpiła Ukraina, wydając Rosji 35 osób, w tym szefa portalu Ria Novosti Kiryła Wyszyńskiego. W ocenie Amnesty International proces ten powinien być kontynuowany. 

„Nikt nie powinien być sądzony, ani przetrzymywany za kratami z powodów politycznych” - można przeczytać w oświadczeniu wydanym przez tę organizację. -„Żądamy sprawiedliwości dla wszystkich więźniów” - napisali działacze Amnesty International.

Według obrońców praw człowieka, w rosyjskich łagrach i aresztach wciąż pozostaje kilkudziesięciu obywateli Ukrainy, w tym mieszkańcy zaanektowanego Krymu, którym Moskwa bez ich zgody nadała rosyjskie obywatelstwo.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Rosja