X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Minister Mariusz Błaszczak potwierdził zgodę na sprzedaż Polsce F-35

12.09.2019 10:04
Minister obrony narodowej potwierdził, że Departament Stanu USA zgodził się na możliwość sprzedaży Polsce 32 myśliwców F-35 za 6,5 miliarda dolarów
Audio
  • Mariusz Błaszczak powiedział, że to historyczna decyzja [posłuchaj]
F-35
F-35Image by Military_Material from Pixabay

"Departament Stanu USA zatwierdził sprzedaż Polsce 32 najnowocześniejszych samolotów F-35. Czekamy na zgodę Kongresu i przystępujemy do negocjacji cenowych. Najważniejszy kontrakt w historii Sił Zbrojnych RP jest coraz bliżej!"- napisał szef MON na Twitterze. 

Departament Stanu podał, że kontrakt będzie obejmował - oprócz myśliwców - między innymi, części zamienne i naprawcze, szkolenie personelu, sprzęt szkoleniowy, usługi inżynieryjne, logistyczne i kadrowe rządu USA oraz powiązane elementy wsparcia logistyki i programu.

Amerykańska administracja poinformowała także, że sprzedaż wesprze politykę zagraniczną i bezpieczeństwo narodowe Stanów Zjednoczonych poprzez "poprawę bezpieczeństwa sojusznika z NATO, który jest ważną siłą dla stabilności politycznej i postępu gospodarczego w Europie". 

Departament Stanu przekazał, że ta sprzedaż jest zgodna z amerykańskimi inicjatywami mającymi na celu zapewnienie kluczowym sojusznikom w regionie nowoczesnych systemów, które zwiększą bezpieczeństwo.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: wojsko