X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina przekazała Polsce zgodę na wznowienie ekshumacji

27.09.2019 13:24
Ukraina przekazała Polsce formalną zgodę na wznowienie prac ekshumacyjnych. Poinformował o tym ukraiński wiceminister spraw zagranicznych Wasyl Bodnar. Informację o przekazaniu dokumentów potwierdził ambasador RP w Kijowie Bartosz Cichocki.
Audio
  • Ukraina przekazała Polsce formalną zgodę na wznowienie prac ekshumacyjnych. Relacja Pawła Buszki (IAR)
Prace ekshumacyjne IPN
Prace ekshumacyjne IPN PAP/Artur Reszko

Według warunków przedstawionych przez stronę ukraińską ekshumacje mają być prowadzone przez ukraińskich badaczy razem z polskimi ekspertami, po spełnieniu niezbędnych formalności.

Oficjalną prośbę o wznowienie ekshumacji Polska złożyła w zeszłym tygodniu.

W tym tygodniu jak wyjaśnił polskim dziennikarzom wiceszef ukraińskiej dyplomacji Wasyl Bodnar - Ukraina przekazała Polsce pozytywną odpowiedź. Jak zaznaczył, wydano zgodę na przeprowadzenie takich prac.

Wiceminister Bodnar powiedział, że oznacza to, iż Polska strona musi wybrać ukraińskiego wykonawcę. Wykonawca powinien uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia, wybrać miejsce gdzie rozpoczną się prace poszukiwawczo - ekshumacyjne i rozpocząć prace wspólnie z polskimi ekspertami.

Jak zaznacza ambasador Bartosz Cichocki - w dokumencie przekazanym przez Ukrainę znajduje się spis działań proceduralnych, który musi wypełnić wykonawca prac ekshumacyjnych, czyli polski Instytut Pamięci Narodowej w celu wznowienia ekshumacji. Jak dodał, spis przekazano IPN-owi, który będzie wspierany w wypełnianiu wymagań przedstawionych przez Ukrainę.

Ukraina zakazała ekshumacji i upamiętnień polskich ofiar na swoim terytorium w 2017 roku. Zniesienie zakazu obiecał podczas niedawnej wizyty w Warszawie prezydent Wołodymyr Zełenski.


IAR/dad