X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Korea Północna nie widzi postępów w relacjach z USA

27.10.2019 12:30
Korea Północna oświadczyła w niedzielę, że nie widzi żadnych postępów w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi, dotyczącymi denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego
Północnokoreańska próba pocisku balistycznego
Północnokoreańska próba pocisku balistycznegoPAP/EPA/KCNA

Państwowa agencja północnokoreańska KCNA cytuje oświadczenie Kim Jong Czola, wysokiego rangą urzędnika państwowego Korei Płn., jednego z najbliższych współpracowników przywódcy komunistycznego reżimu Kim Dzong Una. Jego zdaniem USA popełnią błąd, jeśli zignorują ostateczny termin do zawarcia prozumienia z Pjongjangiem, którym jest koniec roku.

Kim Jong Czol oświadczył, że Stany Zjednoczone wywierają nacisk na Koreę Płn. w „sposób przebiegły i okrutny”, zamiast wysłuchać apeli Pjongjangu o przyjęcie przez Waszyngton nowego podejścia. Dodał, że USA nieustannie naciskają na inne kraje, aby poprzez ONZ nałożyły sankcje na Koreę Płn. 

Przedstawiciel północnokoreańskiej administracji wyraził nadzieję, że stosunki Waszyngtonu z Pjongjangiem nie potwierdzają reguły, że "są stali wrogowie, ale nie ma stałych przyjaciół".

Agencja Reuters zauważa, że oświadczenie Kim Jong Czola pojawia się zaledwie dwa dni po tym, jak Pjongjang zażądał od Korei Płd., aby w ustalonym terminie usunęła zbudowaną przez siebie infrastrukturę z północnokoreańskiego obszaru turystycznego Gór Kumgang (Gór Diamentowych). Pjongjang zamierza stworzyć tam nową strefę turystyczną we własnym zakresie.

Impas w negocjacjach na temat likwidacji arsenału nuklearnego Korei Płn. trwa od czerwca, gdy w strefie zdemilitaryzowanej na granicy obu Korei spotkali się prezydent USA Donald Trump i Kim Dzong Un. Uzgodniono wówczas wznowienie relacji, które załamały się po fiasku rozmów w lutym br. w stolicy Wietnamu, Hanoi. 

Na początku października delegacje z obu krajów spotkały się w Sztokholmie, ale rozmowy znów się załamały. Główny północnokoreański negocjator oświadczył, że strona amerykańska „nie przyniosła niczego” do stołu rozmów.

PAP/ks