Polskie Radio
Section05
Korea Północna

Korea Północna wystrzeliła kolejną rakietę balistyczną. To kolejny taki "pokaz"

Korea Północna wystrzeliła w sobotę "przynajmniej jeden pocisk w kierunku Morza Japońskiego". Obiekt nie został jeszcze zidentyfikowany, ale jest to "prawdopodobnie rakieta balistyczna" - poinformowały w komunikacie południowokoreańskie siły zbrojne. Jak podaje agencja Yonhap, jest to już 15. pokaz siły Pjongjangu w tym roku. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Korea Północna Korea Południowa Azja broń jądrowa

FBI: hakerzy z Korei dopuścili się kradzieży kryptowalut. FBI zapowiada kontruderzenie

Władze Stanów Zjednoczonych przekazały w piątek, że "grupa hakerów powiązanych z Koreą Północną jest odpowiedzialna za włamanie pod koniec marca do gry wideo Axie Infinity". Jak dodano, grupa dopuściła się kradzieży kryptowalut o wartości ponad 600 mln dolarów.
Zobacz więcej na temat:  USA NBP finanse publiczne dolary cyfrowa waluta pieniądze Stany Zjednoczone ŚWIAT Korea Północna hakerzy kryptowaluty

Korea Północna rozbudowuje potencjał atomowy wbrew nałożonym sankcjom. Poufny raport ONZ

ONZ wydało poufny raport, w którym stwierdza, że Korea Północna od roku kontynuuje rozbudowę swojego arsenału nuklearnego i rakietowego mimo nałożonych na nią sankcji międzynarodowych. Do informacji dotarła agencja AFP. Autorzy dokumentu twierdzą także, że Pjongjang finansuje tę rozbudowę częściowo z nielegalnych źródeł.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Korea Północna ONZ broń atomowa

Pjongjang potwierdza test broni. Zdaniem ekspertów to pocisk międzykontynentalny

Korea Północna testowała w niedzielę pociski balistyczne średniego zasięgu Hwasong-12 - poinformowała w poniedziałek rano czasu lokalnego oficjalna agencja północnokoreańska KCNA. Według szacunków międzynarodowych ekspertów, Hwasong-12 może przelecieć nawet do 6000 km, co oznacza, że można do niego stosować określenie ICBM, czyli "międzykontynentalny pocisk balistyczny". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Korea Północna Azja Azja Wschodnia