X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Rosji zakończył się plebiscyt w sprawie nowelizacji konstytucji

01.07.2020 22:31
Według wstępnych wyników nowelizację poparło 72,14 procent głosujących. W Moskwie pod hasłem "Nie wiecznemu Putinowi" na ulice wyszli przeciwnicy zmiany konstytucji
Audio
  • W Rosji zakończył się plebiscyt w sprawie nowelizacji konstytucji [posłuchaj]
Władimir Putin
Władimir Putinfoto:wikipedia/Kremlin.ru/CC BY 4.0

W Rosji zakończył się trwający od 25 czerwca plebiscyt w sprawie nowelizacji konstytucji. Według pierwszych oficjalnych danych ogłoszonych przez Centralną Komisję Wyborczą, frekwencja wyniosła 65 procent. Według wstępnych, cząstkowych wyników nowelizację poparło 72,14 procent głosujących, a przeciw było 26,89 procent. W Moskwie pod hasłem "Nie wiecznemu Putinowi" na ulice wyszli przeciwnicy zmiany konstytucji. 

Na placu Puszkina, w centrum stolicy Rosji, zgromadziło się kilkaset osób. W ich ocenie jedynym celem nowelizacji konstytucji jest zagwarantowanie Władimirowi Putinowi możliwości sprawowania władzy do 2036 roku. "To pogłębienie dyktatury i zaostrzenie antyzachodniego kursu naszego kraju" - mówią uczestnicy wiecu. Zadaniem uczestników protestu plebiscyt nie ma żadnego znaczenia prawnego, a jego wyniki zostały sfałszowane. Z kolei przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej Ełła Pamfiłowa oświadczyła, że nie zgłoszono poważnych skarg dotyczących naruszenia prawa, które wymagałyby interwencji Komisji.

Rosyjskie niezależne media przypominają, że zmieniona konstytucja pozwala Władimirowi Putinowi kolejny raz ubiegać się o urząd prezydenta. Znowelizowana ustawa ustanawia wyższość prawa krajowego nad międzynarodowymi zobowiązaniami i sankcjonuje jedyny - słuszny - kremlowski punkt widzenia historii.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Rosja