X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Joe Biden deklaruje poparcie dla Polski

15.10.2020 10:19
Kandydat demokratów w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych Joe Biden zadeklarował poparcie dla Polski i zapowiedział przywrócenie wiarygodności gwarancji bezpieczeństwa w ramach NATO. W oświadczeniu przesłanym Polskiemu Radiu sztab wyborczy Bidena wyraził sprzeciw wobec Nord Stream 2 oraz poparcie rządów prawa.
Audio
  • Joe Biden deklaruje poparcie dla Polski. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)
Joe Biden
Joe Bidenlev radin/ shutterstock

Sztab wyborczy Joe Bidena przypomniał, że jako senator kandydat odegrał kluczową rolę w procesie przyjęcia Polski do NATO, a jako wiceprezydent - po aneksji Krymu przez Rosję - głośno wspierał propozycje wysłania do Polski rotacyjnych wojsk. - Jako katolik pamiętający wpływ, jaki wywarł papież Jan Paweł II oraz Solidarność na losy świata, Joe Biden wierzy, że sojusz Polski i USA nie powinien mieć charakteru transakcyjnego, ale powinien być oparty na wspólnej historii i wartościach - napisano w oświadczeniu.

Sztab kandydata Demokratów skrytykował prezydenta Donalda Trumpa za bagatelizowanie znaczenia NATO i zapowiedział przywrócenie wiarygodności amerykańskich gwarancji bezpieczeństwa. "Joe Biden potwierdzi przywiązanie do NATO i zakończy politykę uległości rządu Trumpa wobec Władimira Putina" - głosi oświadczenie. Sztab Bidena zapowiedział także wsparcie niezależności energetycznej Europy i skrytykował budowę gazociągu Nord Stream 2. - Joe Biden będzie bronił rządów prawa i odnowi zobowiązanie naszego kraju do obrony praw człowieka i demokracji w kraju i za granicą - podkreślił sztab kandydata demokratów.


IAR/dad

"Happy Mother's Day, Belarus" - rusza akcja ze wsparciem polskiego rządu

14.10.2020 15:19
Przedstawiciele białoruskiej społeczności w Polsce chcą przypomnieć światu o protestach w ich kraju. Przy wsparciu polskiego rządu fundacja Białoruski Dom rozpoczęła akcję wysyłania kartek do światowych mediów i organizacji międzynarodowych. Hasło inicjatywy - Happy Mother's Day, Belarus - jest nieprzypadkowe, gdyż 14 października na Białorusi obchodzony jest Dzień Matki.

Polski tenis z potężnym dofinansowaniem resortu kultury i sportu

14.10.2020 16:07
Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński przeznaczy dodatkowe dwa miliony złotych na uruchomienie programu "Tenisowa zima". Środki po połowie trafią do narodowej kadry kobiet i mężczyzn oraz na szkolenie młodzieży. Środki z programu zostaną przeznaczone na wynajem hal tenisowych zimą, opiekę trenerów, turnieje i sprzęt.