X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Premier Mateusz Morawiecki: musimy nauczyć się żyć z pandemią

23.10.2020 13:12
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od jutra cała Polska została objęta epidemiczną strefą czerwoną. Nauka w szkołach podstawowych w klasach 4-8 będzie się odbywać zdalnie.
Audio
  • Premier: musimy nauczyć się żyć z pandemią [posłucha]
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki PAP/Paweł Supernak

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 632 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Od wczoraj zmarły 153 zakażone osoby, spośród których 137 miało choroby współistniejące. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 2 888 zakażonych osób.

Najwięcej nowych zakażeń zdiagnozowano w województwach: mazowieckim - ponad 2 tysiące przypadków, małopolskim - ponad 1 500 przypadków, i śląskim - ponad 1 300 przypadków. W ciągu minionej doby wykonano ponad 62 tysiące testów na obecność koronawirusa. W sumie w Polsce potwierdzono od początku epidemii ponad 228 tysięcy zakażeń. Zmarło ponad 4 100 osób, a wyzdrowiało ponad 105 tysięcy osób. 

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że musimy nauczyć się żyć z epidemią do czasu wynalezienia szczepionki. Dodał, że nie jest wykluczone. że będziemy sią zmagać z epidemią jeszcze przez rok.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od jutra cała Polska została objęta epidemiczną strefą czerwoną. Nauka w szkołach podstawowych w klasach 4-8 będzie się odbywać zdalnie. W godzinach 8-16.00 dzieci do 16. roku życia mogą wychodzić z domu tylko pod opieką osób dorosłych. Lokale gastronomiczne: puby, restauracje, kawiarnie- pozostaną zamknięte w najbliższym czasie. Będą mogły realizować jedynie zamówienia na wynos i dowóz. Na razie to obostrzenie jest zaplanowane na dwa tygodnie, z możliwością przedłużenia.
Została wystosowana prośba do seniorów powyżej 70. roku o niewychodzenie z domów, jeśli to nie jest konieczne, jeśli nie świadczą pracy. Jednocześnie wprowadzony zostaje program "Ochrona Seniorów. 

Decyzją rządu, w ramach kolejnych obostrzeń mających na celu powstrzymanie przenoszenia się koronawirusa, wprowadzony zostaje zakaz wszelkiego rodzaju aktywności powyżej pięciu osób w jednej grupie, w tym zebrań i spotkań.

Zobacz więcej na temat: Koronawirus w Polsce