Polskie Radio
Section05
Koronawirus w Polsce

"Zapotrzebowanie na takie rozwiązania w przyszłości będzie tylko większe." Rydliński o tarczy antykryzysowej

- Bez pomocy państwa wiele firm sobie zwyczajnie nie poradzi - stwierdził dr Bartosz Rydliński, politolog z Uniwersytety Kardynała Stefana Wyszyńskiego. - Skala problemów, z jakimi mierzą się obecnie miliony Polaków, jest olbrzymia - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 tarcza antykryzysowa Prawo i Sprawiedliwość Jadwiga Emilewicz

Fogiel: opozycja jest hojna, rozdaje pieniądze, za które nie musi brać odpowiedzialności

- Rządowa tarcza antykryzysowa narażałaby się na krytykę opozycji zawsze, nawet gdyby rząd przeznaczył całość polskiego PKB, by ją sfinansować - stwierdził wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Jak mówił, opozycja jest hojna i łatwo rozdaje pieniądze, za które nie musi brać odpowiedzialności.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia COVID-19 tarcza antykryzysowa opozycja Platforma Obywatelska polityka POLSKA

Wiceminister klimatu: Gronkiewicz-Waltz zrezygnowała ze środków UE na budowę spalarni

- To informacja, która jeszcze nigdy nie była ujawniana. Hanna Gronkiewicz-Waltz jako prezydent Warszawy w pewnym momencie zrezygnowała ze środków Unii Europejskiej na budowę spalarni odpadów - ujawnił na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu. - Ta inwestycja wtedy kosztowała zdecydowanie mniej, niż to jest w tej chwili proponowane Warszawie. Teraz to koszt ponad 1 mld zł - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energetyka ministerstwo klimatu energia odnawialna Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa pandemia GOSPODARKA

Nowelizacja tarczy antykryzysowej. Sejm przerwał obrady, jest termin nowego posiedzenia

- Projekt tarczy antykryzysowej 2.0 to rozszerzenie działań przygotowanych przez premiera Mateusza Morawieckiego, ma za zadanie ratować miejsca pracy i polskie firmy - przekonywał w Sejmie szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber. Obrady, które zostały przerwane po godz. 19, zostaną wznowione w środę o godz. 10.
Zobacz więcej na temat:  Sejm polityka koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 POLSKA tarcza antykryzysowa

Wiceminister rodziny: z rozmów z pracodawcami wynika, że chcą uchronić miejsca pracy

- Pozamykane sklepy i restauracje niedługo będą miały wpływ na liczbę osób, które będą musiały korzystać z zasiłku dla bezrobotnych. Aby tego uniknąć, nasze działania są realizowane i kierowane do tych przedsiębiorców, którzy mogą jeszcze uratować miejsca pracy - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Alina Nowak, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce gospodarka polska rynek pracy Ministerstwo Rodziny

"Nie zawiedliśmy". Premier poinformował o kolejnej dostawie sprzętu medycznego

"Kolejny transport sprzętu medycznego właśnie dotarł do kraju. Na Okęciu wylądował An-124 Rusłan, który ma na pokładzie 70 tysięcy kombinezonów ochronnych i 6 milionów maseczek medycznych" - poinformował na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, największy transport spodziewany jest po Wielkanocy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki sprzęt medyczny rząd Koronawirus w Polsce

"Przykład heroizmu i odwagi". Sejm wyraził wdzięczność służbie zdrowia

Sejm w przyjętej przez aklamację uchwale wyraził wdzięczność i uznanie dla pracowników ochrony zdrowia "za pełną poświęcenia bohaterską służbę w dniach epidemii koronawirusa". Dają oni najlepszy przykład odwagi oraz heroizmu i stanowią wzór dla społeczeństwa - podkreślono.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie bezpieczeństwo COVID-19 pandemia Sejm polityka lekarz służba zdrowia POLSKA

Müller: szybkie procedowanie projektu dot. głosowania korespondencyjnego leży w interesie Polaków

- Wybory korespondencyjne, to procedury stosowane w wielu krajach na świecie. Nie powinny budzić niepokoju, a wręcz przeciwnie. Dzięki nim można zapewnić bezpieczne głosowanie - zapewniał w Polskim Radiu 24 rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach koronawirus Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa pandemia Piotr Müller

Rząd wzmacnia tarczę antykryzysową. Zobacz nowe rozwiązania

Firmy zatrudniające od 10 do 49 pracowników też będą mogły korzystać 3-miesięcznych "wakacji składkowych", ulga wyniesie 50 proc. składek - a proponowane zmiany będą kosztować finanse publiczne ok. 18,5 mld zł. - to tylko niektóre z założeń przyjętego przez rząd projektu tarczy antykryzysowej w poszerzonej wersji.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce koronawirus firma kryzys zus składki