Polskie Radio
Section05
Koronawirus w Polsce

"Śniadanie w Trójce". Fogiel: regionalizacja obostrzeń ma sens

- Regionalizacja obostrzeń, jak wszystko inne, zależy od bieżącej sytuacji. Jeśli aktualne analizy wskazują, że zachorowalność na COVID-19 różni się w regionach, to oczywiście regionalizacja też ma sens - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli również: Marcelina Zawisza (Lewica), Marcin Kierwiński (PO) i Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Polskie Radio polityka Radosław Fogiel PiS pandemia koronawirus COVID-19 Koronawirus w Polsce szczepionka szczepienia

Prof. Gujski o pandemii koronawirusa: dane z różnych regionów Polski nie napawają optymizmem

Kolejne województwo wraca do ostrych obostrzeń epidemicznych. Mowa o województwie pomorskim. W całym kraju sytuacja jest coraz gorsza. Czy grozi nam załamanie służby zdrowia? O tym na antenie Polskiego Radia 24 mówił prof. Mariusz Gujski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia Aleksander Ziemiańczyk

PORADNIK Już niedługo ruszają zapisy na szczepienia dla osób przewlekle chorych. Sprawdź, co musisz wiedzieć

W grupie 1B znalazły się osoby urodzone po 1961 roku z chorobami, które niosą ze sobą ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19. Są to między innymi pacjenci z chorobą onkologiczną, po przeszczepie oraz osoby dializowane. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram zapisów na szczepienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 szczepienia szczepionka koronawirus pandemia Koronawirus w Polsce szczepienia - raport

Niedzielski: nie ma teraz możliwości rekomendacji chińskiej lub rosyjskiej szczepionki

- Krążą informacje na temat zakupu szczepionki chińskiej czy rosyjskiej, ale mamy zdecydowane podejście, że jedynymi produktami, które mogą być dostarczone na polski rynek, są produkty, które są zweryfikowane, bo bezpieczeństwo pacjentów ma największe znaczenie - oświadczył minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 służba zdrowia POLSKA społeczeństwo Chiny Rosja szczepionka szczepienia

Eksperci: najniższe bezrobocie w Europie to zasługa wsparcia państwa i operatywności naszych producentów

Na najniższy w Europie poziom bezrobocia w Polsce wpłynęła zarówno skuteczne tarcze antykryzysowe jak i mobilność naszych producentów, którzy umiejętnie weszli w lukę, która powstała w związku z opóźnieniami dostaw z państw położonych znacznie dalej od nas - mówili w audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24: Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego i Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  bezrobocie GOSPODARKA rynek pracy gus Koronawirus w Polsce

Teleporady zostaną ograniczone. Minister zdrowia podpisze rozporządzenie w tej sprawie

- Zdecydowałem się ograniczyć możliwość teleporad, najprawdopodobniej w piątek podpiszę rozporządzenie w tej sprawie. Mamy bardzo dużo sygnałów o ich nadużywaniu, to niesie konsekwencje dla zdrowia publicznego - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  pandemia służba zdrowia Koronawirus w Polsce POLSKA Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia telemedycyna zdrowie społeczeństwo

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia: cały czas mamy trend wzrostowy

- Mamy do czynienia obecnie z dynamicznym przyrostem dziennych zachorowań, wzrostem zleceń na badania diagnostyczne, co przekłada się na coraz większe obłożenie szpitali - powiedział w piątek podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, oceniając bieżącą sytuację epidemiczną. - W pierwszej kolejności będziemy uruchamiali szpitale tymczasowe - dodał szef resortu zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 służba zdrowia POLSKA społeczeństwo

"Pacjenci z objawami COVID-19 za późno zgłaszają się do lekarzy". Dr Sutkowski o wzroście zakażeń i zgonów

- Pacjenci odczuwający objawy koronawirusa leczą się w domu. Zgłaszają do lekarza dopiero wtedy, gdy objawy zaostrzą się na tyle, że wymagają hospitalizacji. Niestety często zdarza się, że to już jest za późno - powiedział prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia epidemia zdrowie społeczeństwo infografika POLSKA