Polskie Radio
Section05
Koronawirus w Polsce

Szczepionka może powodować powikłania. Producent przyznaje

AstraZeneca przyznała po raz pierwszy w sądzie, że jej szczepionki na COVID-19 mogą powodować rzadkie efekty uboczne związane z zatorami w krwiobiegu – informuje "The Telegraph". Farmaceutyczny gigant podkreślił w oświadczeniu, że bezpieczeństwo pacjentów jest dla nich priorytetowe, jego preparaty spełniają wszystkie standardy, a korzyści ze szczepień przewyższają ryzyko "ekstremalnie rzadkich" efektów ubocznych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT COVID-19 szczepienia szczepionka AstraZeneca

Niedzielski: samorządy lekarskie nie chcą zwiększenia praw pacjenta. To bardzo niepokojące

- Niestety samorządowe izby lekarskie opowiedziały się przeciwko pewnym rozwiązaniom zwiększającym prawa pacjenta. To bardzo niepokojące - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia Adam Niedzielski. Minister zdrowia mówił o ustawie nt. jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.
Zobacz więcej na temat:  Adam Niedzielski pandemia COVID-19 koronawirus zdrowie Ministerstwo Zdrowia Katarzyna Gójska

Maseczki w szpitalach i aptekach nadal obowiązkowe. "Nie możemy mówić o odejściu od stanu zagrożenia epidemicznego"

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że "jeszcze nie możemy mówić o odejściu od stanu zagrożenia epidemicznego (...) Zachorowań na COVID-19 jest coraz mniej, ale nadal jest dużo infekcji grypowych". Jak wynika z danych resortu zdrowia, w minionych siedmiu dniach potwierdzono ponad 12 tys. zakażeń SARS-CoV-2.
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 maseczki epidemia zdrowie Adam Niedzielski POLSKA społeczeństwo