Polskie Radio
Section05
Koronawirus w Polsce

Poseł PiS: jeśli sytuacja się poprawi, pomysł dotyczący ferii zimowych pewnie się zmieni

- Ferie odbędą się w całej Polsce w jednym terminie - dwa tygodnie, zaraz po nowym roku. To ma również służyć temu, by ograniczyć transmisję koronawirusa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Krzysztof Lipiec. Gościem audycji był także Wojciech Konieczny, senator Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce choroby zakaźne epidemia Ferie zimowe pandemia Magdalena Ogórek

TYLKO U NAS Skuteczny lek na COVID-19 bez refundacji dla chorujących w domu. Sprawdź szczegóły

Deksametazon to przeciwzapalny steryd stosowany w leczeniu COVID-19. W ciężkich przypadkach zmniejsza ryzyko zgonu. Jest "dostępny na rynku i tani" - mówił w czerwcu rzecznik ministerstwa zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. To prawda. Pacjenci w szpitalu nie płacą nic, ale leczący się w domu - 100 procent ceny, nawet 800 złotych za kurację.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 leki zdrowie epidemia

Szczepionka na koronawirusa coraz bliżej Polski. Rzecznik resortu zdrowia podał datę

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że aby szczepionka przeciwko koronawirusowi mogła być dostępna w Polsce, najpierw musi zostać zarejestrowana przez Europejską Agencję Leków. Wskazał, że w naszym kraju, według deklaracji producentów, szczepionka powinna być najpóźniej do połowy stycznia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo polityka Ministerstwo Zdrowia szczepionka Koronawirus w Polsce COVID-19

"Walczymy z żywiołem, który jest nieprzewidywalny". Dr Krzysztof Karnkowski o strategii dot. koronawirusa

- Nie rozumiem decyzji o wprowadzeniu ferii zimowych w tym samym czasie w całej Polsce. To popełnienie tego samego błędu, co 1 listopada, kiedy premier w ostatniej chwili ogłosił zamknięcie cmentarzy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Koronawirus w Polsce pandemia zdrowie społeczeństwo COVID-19

Święta tylko z domownikami lub w gronie do pięciu osób? Rządowy projekt w konsultacjach

- W konsultacjach jest projekt rozporządzenia ograniczającego liczbę osób m.in. w czasie świąt, który ma zachęcić do tego, aby przy wigilijnym stole była tylko rodzina najbliższa - powiedział rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Wyjaśnił, że spotkania świąteczne mają być ograniczone do pięciu osób lub do domowników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo polityka Koronawirus w Polsce COVID-19 Ministerstwo Zdrowia Boże Narodzenie